• DOLAR 28,89 %-0.09
  • EURO 31,39 %0.05
  • G.ALTIN 1.892,92 %0.44
  • BİST100 8.087,24 %0.76
  • BITCOIN 41.700 %2.58
  • ETHERIUM 2.250 %1.26
11°
Cansu MERİÇ

Tüm Makaleleri

Cansu MERİÇ

Normalleştirmeyelim!

Kara para aklama, vergi kaçakçılığı, fon dolandırıcılığı, karanlık işlerde bir araç olarak kullanılan sosyal medya fenomenleri… Aklımızın hayalimizin almayacağı milyarca liralık yasadışı bir para akış...

İçimizdeki çocuk

Sevgili okurlar, kaç yaşında olursak olalım hepimizin içinde şüphesiz minik, sevimli ve eğlenceli bir çocuk var.

Öğretmenler Günü

Bugün 24 Kasım, Öğretmenler Günü… Geleceğin ve yeni neslin mimarları olan öğretmenlere olan borcumuzu ödemek ve onları mutlu etmek için her sene 24 Kasım’ı Öğretmenler Günü olarak kutlarız.

Bağımsızlık

Herkes esarete baş kaldırıp hür bir insan olmak ister. Atatürk’te bu kıymetli duygunun farkında olan bir insan olduğu için Türkiye Cumhuriyetinin temelini de buna dayandırmıştır.

Kendimizle yüzleşelim

Türkiye’de yaşıyoruz. Her gün gündem hızlıca değişiyor… Ne yazık ki her türlü olumsuzlukları duyuyoruz ve tepkimizi ortaya koyuyoruz. “Ne zaman bu noktaya geldik? “Nasıl bu kadar duyarsızlaştık?” soru...

İnsanlık fabrika ayarlarına geri dönmeli!

Bu aralar hepimizin yapabildiği gibi benim de tek aktivitem arkadaşlarımla kahve içip sohbet etmek… Onlarla yaptığım sohbet ya da gündem de ne varsa aslında köşe yazımın konusunu oluşturuyor.

Görgüsüzlük

Türkiye haftalardır, sadece bu çifti bu konuşuyor… Sosyal medya fenomeni ve güzellik salonları sahibi Dilan Polat ve onun eşi Engin Polat.

CHP’de tarihi değişim

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından ‘değişim’ seslerinin yükseldiği Cumhuriyet Halk Partisi’nde beklenen kurultay yapıldı.

Neden yazıyoruz?

Her şeyin bugünkü gibi keskin olduğu zamanlar, meselelerin en temel sorularına götürüyor bizi. Örneğin “İnsan neden yazar?” Neden, nasıl, niçin yazar? “İnsan ne için yaşar?” soruna kadar varır bu soru...

Bu sevgi hiç bitmeyecek!

29 Ekim 2023 Pazar günü, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı tüm yurtta büyük bir coşkuyla kutlandı.