Astrolojik hayat yolumuz. Güney Ay Düğümü'nden (GAD'dan) Kuzey Ay Düğümü'ne (KAD'a) yürümek.

GAD bizim dünyaya giriş yaptığımız yerdir. 33 yaşına kadar deneyimlediğimiz, alışkanlıklar edindiğimiz, geçmiş bütün birikimlerimizdir. Karmaya göre önceki yaşamlarımızdan getirdiğimiz konfor alanımızdır.

33 yaşında güneşimiz tam doğduğumuz andaki yere gelir. Yeniden doğuştur. Zorunlu olarak, bilinçli bir şekilde KAD'a yürümemiz gereken bir dönüm noktasıdır.33 yaşına kadar GAD enerjisini kullanırız. 33'ten sonra KAD'a geçmemiz gerekir.

GAD yaşayıp tecrübe ettiğimiz, deneyimleyip geliştiğimiz ve artık bitmiş olan konulardır. Burası bildiğiniz yerdir. Bu konularla ilgili daha fazla ilerleme gereksinimi kalmamıştır. GAD karmadır. Enerjimizi çeken, bize zarar veren noktadır. Buradaki davranışları bırakıp KAD'a yürümemiz gerekir. KAD özgür irademizle, seçimlerimizle gitmemiz gereken yol, bilmediğimiz, keşfedilmemiş yerdir.

Alışkanlıklarımız bize güven verir, güvendiğimiz konfor alanında kalmak isteriz. Hala GAD'da kalmakta, burayı terk etmemekte ısrar edersek zarar görür, bunu krizlerle yaşarız.

İçgüdüsel olarak alışkanlığımız olan GAD'a çekilmek istesek de, fırsatları kaçırmamak adına doğum haritasının amiral gemisi KAD'a korkmadan adım attığımızda olumlu, destekleyici etkileri hisseder ve inatla yürürsek sınavımızı geçeriz. Ama GAD'da kalmaya devam edersek kısıtlanır ve dibe çekiliriz.

19 yılda bir KAD başlangıç pozisyonuna geri döner. 9.5 yılda bir düz, 9.5 yılda bir de ters kavuşum yaparlar. En önemli dönem ay düğümlerinin ters kavuşum yaptığı dönemlerdir, çok büyük olaylar olur.

GAD'ın bize kattığı güzel yanlarımızı ve davranışlarımızı alıp, KAD'a yürümekten başka seçeneğimiz yok.

VAZGEÇ, HAREKETE GEÇ

Tarot destesinde 2022 yılını anlatan kart, 6 numaralı Aşıklar kartıdır. Kadersel olayları anlatan bir karar verme kartıdır ama, bu kararı verirken aynı zamanda 'Birşeylerden vazgeçerek karar vereceksin' der. 'Tamamen şeffaflıkla, dürüstlükle ve saklanacak hiçbirşey olmadan, hayatın kalanını etkileyecek bir karar verecek ve bir daha dönüp arkaya bakmayacaksın' olarak net bir mesaj verir.

2022 yılı seçimler ve kararlar yılıysa, zamanını doldurmuş ne varsa bunlarla ilgili akıllıca ve hızlıca kararlar vereceğiz. İster bireysel ister toplumsal olsun, zorlayan, yoran, üzen vazgeçilmez gibi görünenleri artık bırakma zamanı. Bırakacaksın ki, 2023 yılının kartı Araba kartının mesajında dediği gibi, 'Akıllıca, mantıklı kararlarla harekete geçerek engelleri aşacaksın'