CHP’nin yeni Manisa İl Başkanı Ali Kuyumcu “CHP Manisa il yönetimi olarak ve buradaki sosyal yapı olarak genel başkan değişikliği isteme yönünde bir tavrımız yok. Manisa’da Kemal Kılıçdaroğlu ile devam etme eğilimi var.” dedi. Semih Balaban’a yakın isim olan CHP İl Başkanı Ali Kuyumcu Yeni Asır’a verdiği demeçte 5 dönem vekil olan Özgür Özel’e mesaj gönderdi. CHP’nin Manisa’da yeni atanan çiçeği burnunda Başkan Ali Kuyumcu “Değişim olacaksa beş altı dönem milletvekilliğini bırakacaklar. Aynı adamlarla aynı yola çıkacaklarsa neyi değiştirecekler?” dedi. Bu arada CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül CHP Grup başkanvekili Özgür Özel ile ilgili olarak bilgi kirliliği olduğunu söyledi. Sarıgül “Özgür Özel şuanda Kılıçdaroğlu’nun koltuğunda oturuyor. Parlamentodaki bütün milletvekillerine başkanlık yapsın diye görevlendirildi. Özel ile ilgili bilgi kirliliği oluyor. Özgür Özel KILIÇDAROĞLU ile tam bir anlayış ve dayanışma birliği içerisinde. Özel’in Kılıçdaroğlu’nun başarısı için mücadele vereceğine inanıyorum” demesi bana ilginç geldi. Bana göre Özgür Özel ne yapacağına daha net bir karar vermiş değil herhalde. CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün ifadelerinden bunu anlıyorum. Her an genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile beraberliği tekrar gerçekleşebilir. Kulis bilgileri de bunu gösteriyor. Özgür Özel Kılıçdaroğlu ile kırgınlıkları yok etmek istiyor.

Ancak genel seçimde hakkı Özgür Özel tarafından yenilen Manisa CHP toplumunda saygın siyasetçi Semih Balaban’ın Manisa’da çalışmaları hızla sürüyor. Yeni il yönetimi Balaban patentli. CHP İl Başkanı Ali Kuyumcu Özgür Özel benim kardeşim ama diyerek “Örneğin ben 20 yaşındaki bir avukatı yetiştiriyorum şuan. Ben kazık çakmayacağım. Doğru olan değişim. Mesela o kişiyi al uvertür diye gezdir ama milletvekili yine 7. dönem sen ol. Böyle değişim olmaz. 'Onu değiştir, beni koy' olur. 'O logoyu çıkar, bu logoyu koy' olur. Biz nitelikli değişim istiyoruz. Sistem değişmedikçe lafla değişim olmaz. Değişim havalı bir sözcük güzel bir sözcük ama içinde ne var? 'O isim ben olayım'... Biz orada değiliz. Kafalar değişmedikçe değişim olmuyor. Sistemi değiştireceklerse, altyapıyı gençleştireceklerse olur. Ama aynı adamlarla aynı yola çıkacaklarsa neyi değiştirecekler? Biz liderimiz Kılıçdaroğlu’nun yanında ve arkasındayız” dedi.

ÖZEL ANADOLU TURUNA ÇIKACAK DENİYOR

Kurultayda genel başkan adayı İmamoğlu tarafından gösterilmesi beklenen Manisa Milletvekili Özgür Özel’in bu ay içinde görevinden istifa edip Anadolu tutuna çıkacağı Başkent kulislerinde çokça konuşuluyor. Hatta Özel Anadolu turunu Manisa’dan başlatacağı da iddialar arasında. Yani sizin anlayacağınız kurultay süreci başlayan CHP’de ortaklık toz duman. Dün de yazdım yine yazıyorum CHP Genel Başkanı değiştirilemez. KEMAL KILIÇDAROĞLU ile 2024 yerel seçimlerine gidilecektir. Değişikliği beklemiyorum benim için büyük sürpriz olur.