Geçen hafta bu akşam AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı İlcan Durmaz ve teşkilatının Manisa Anemon Otelde düzenlediği Sivil Toplum Örgütleri ile buluşma toplantısına katıldım.

AK Parti istişare geleneğini 2024 Mart ayındaki yerel seçimler öncesi göstermiş oldu. Anemon Oteldeki Sivil Toplum Örgütleri Buluşması bana göre güzel organize edilmiş. Anemon Otelin salonu doluydu. İkramları mükemmeldi. Son zamanların AK Partide organize edilen ve ilgi gören bir toplantı olduğu görüşündeyim. AK Parti Manisa’da yerel seçimlerde başarılı olmak için çalışmalarını hızlandırdığını görüyorum. Önce emeği geçen her AK Parti ferdine teşekkür ederim. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye de…

TOPLUMUN SIKINTILARINI BİLİYORLAR

AK Partinin Manisa Yunusemre teşkilatının toplantısına AK Parti Şehzadeler’in çiçeği burnunda İlçe Başkanı Avukat Ali Özyiğit ile birlikte gittim. Gündüz basın toplantısında beraber olduğum AK Parti Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu ile Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi Anemon Otelinin girişinde birlikte oturuyorlardı. Yanlarına Şehzadeler İlçe Başkanı Ali Özyiğit ile birlikte gittim. Bir süre beraber olduk. Toplantıya sivil toplum örgütlerinin temsilcileri gelmeye başladı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz’ı, Borsa Başkanı Sadık Özkasap’ı gördüm. Esnaf Kefaletin Başkanı Recep Çınar ile birlikte oldum. Şoförler Cemiyeti Başkanı Salih Karaağaç, Pazarcılar Odası Destan Bulgay ve Fevzi Açıkel ile birlikte aynı masada toplantıyı takip ettim. Sivil toplum örgütleri toplantısının protokol masasında AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, Şehzadeler İlçe Başkanı Ali Özyiğit, organizasyonu üstlenen yeni Başkan İlkcan Durmaz, AK Parti Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur ve Manisa milletvekilli Mücahit Arınç vardı.

İlk konuşmayı kısa ve öz biçimde Yunusemre İlçe Başkanı İlkcan Durmaz yaptı. Ardından Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi belediye olarak bugüne kadar yaptığı hizmetleri görüntülü şekilde anlattı. Milletvekili Mücahit Arınç geceyi düzenleyenlere teşekkür etti. MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur sivil toplum örgütleri temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada ekonomik sıkıntıları gözlemlediklerini belirtti ve emeklinin durumuna değindi. Hayat pahalılığı için hükümetin aldığı tedbirlerin yeni yılda kendisini göstereceğine değinerek “Her şeyin farkındayız. Bu badireleri hep birlikte aşacağımıza inanıyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bugüne kadar nasıl halkın dertlerine çare bulmuşsa bugünkü sıkıntıları da yeni maliye politikası ile çözeceğine inanıyoruz. Sizlerin dertleri bizlerin dertleridir” dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu önce basın toplantısında bazı sözlerinin yanlış anlaşılmasına değinerek “Toplumun sıkıntılarına çare bulacağız. Manisa da yeni çağda daha güzel hizmetler alacak. Manisa-Ankara hızlı trenle 3 saatte gidilecek. Manisa ilini yönetecek Valimiz Enver Ünlü görevine başladı. Çalışkan ve dinamik bir valiye sahip olduk. Emniyet Müdürümüz Fahri Aktaş da öyle. Manisa’yı güzel ve rahat huzur içinde geçecek bir yaşama sahip olacak” dedi.

Toplantı bana göre güzeldi. Anemon Otelden Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz ile birlikte ayrıldık.

VALİ ÜNLÜ VE EMNİYET MÜDÜRÜ AKTAŞ’A ZİYARET

Manisa Valisi Enver Ünlü şehzadeler kentine ayak bastığında kendisini Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz ve protokol üyeleri ile birlikte karşılamıştım. Salı günü de Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Filizkan ve yönetimi ile Valimiz Enver Ünlü’ye hoş geldin ziyaretine gittik. Güzel bir sohbet oldu. Ziyarette Başkan Ali Filizkan ve onursal başkan olrak bendeniz Cemiyet Başkanvekili Ertan Korkmaz, yönetim kurlu üyeleri Zerrin Ağar, Gökhan Aytaç, Murat Yalçın, denetleme kurulu üyeleri Esra Kale ve Ahmet Ünsal ile birlikte mesleğini hakkı ile gece gündüz yapmaya çalışan Cüneyt Hasçelik de bulundu. Ben ve oğlum Gökhan ile birlikte Valimiz Enver Ünlü ile birlikte fotoğrafımızı Cüneyt Hasçelik çekti.

EMİNİYET MÜDÜRÜ FAHRİ AKTAŞ’I DA ZİYARET ETTİK

Giresun ve Zonguldak’tan Manisa’ya Emniyet Müdürü olarak atanan Fahri Aktaş’ın basınla ilişkilerinin iyi olduğu bilgisine ulaştığım için Ali Filizkan başkanlığındaki yönetim ile 10 yıl sonra Manisa Emniyet Müdürlüğüne Murat Yalçın ile birlikte gittim. İlk defa Manisa Emniyet Müdürlüğünün yeni binasına girmiş oldum. Emniyet Müdürümüz Fahri Aktaş bizleri karşıladı. Bol bol sohbet ettik. Ahmet Ünsal’ın dediği gibi Emniyet Müdürü Aktaş ziyaretinde hep ben konuştum desem yeridir. Manisa’da görev yapan rahmetli Necdet Menzir’den, Yavuz Elbirler, Kahraman Kaçak, Hüseyin Çapkın ve Adem Aydemir müdürlerle ilgili anılarımı yeni Emniyet Müdürümüz Fahri Aktaş’a anlattım. Cemiyet Başkanımız Ali Filizkan Şakran’daki yazlık tatili biter bitmez Manisa ziyaretlerine devam edilecek gibi görülüyor. Ali Filizkan, Aydın Besen ile beni Şakran’a davet etti. Fırsat bulunca gideceğim. Ali Filizkan’ın bir balığını yiyeyim Aydın Besen de anıları anlatır.