Dostlarla yenen yemek ömürden sayılmaz. Dostum Fevzi Açıkel sağ olsun beni unutmayan vefalı dostlarımdan. Zaman zaman birlikte olup hasbihal ederiz. Manisa Şoförler Esnaf Odası Başkanı Salih Karaağaç da bize eşlik eder. Fevzi ve Salih başkan kader birliği yapıp Manisa Şoförler Esnaf Odası başarılı bir şekilde yönetiyorlardı. Fevzi Salih başkanın yardımcısıydı. Bir gün otururken Fevzi bana ‘Başkan ben Halk Otobüslerine aday olacağım’ dedi. Bende Salih başkana ‘Hesabınızı kitabınız iyi yapın sandık bu hiçbir şeye benzemez’ dedim. Hesaplarını kitaplarını iyi yapmış dostlarım. Geçtiğimiz Cumartesi günü Manisa Özel Halk Otobüsleri ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Olağanüstü genel Kurulu’nda 2015 yılından beri başkanlık yapan Erdoğan Akatmacı ile Manisa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih Karaağaç’ın desteklediği Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi Açıkel, başkanlık için yarıştı. 165 üyeden 148’i oy kullandı. Fevzi Açıkel, 78 oyla kooperatifin yeni başkanı olurken, Erdoğan Akatmacı ise 70 oyda kaldı. Böylece Başkan Karaağaç, oda seçiminin ardından kooperatif seçiminde de Akatmacı’ya karşı kazanmış oldu.

Üyelerden gelen talep üzerine aday olduğunu belirten Fevzi Açıkel, kendisini başkan seçen şoför esnafına teşekkür etti. Açıkel, üyelere en iyi şekilde hizmet vermek için yönetim kurulu üyeleriyle birlikte çalışacaklarını kaydetti. Açıkel, bu sektörün tekrar eski günlerine dönmesi için var gücüyle mücadele edeceklerini vurguladı, esnafa faydalı olacak kararlara imza atmak istediklerini belirtti.

Manisa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih Karaağaç, oda olarak özellikle pandemi döneminde halk otobüsü şoför esnafına destek olduklarını kaydetti. Genel kurula Oda Başkanı Salih Karaağaç’ın yanı sıra Pazarcılar Odası Başkanı Destan Bulgay da katıldı.

Dostum Fevzi Açıkel’in tebrik ediyorum. Kazanmak güzel şeydir ama bu işin tersi olduğunu da kendisi çok iyi biliyor. Esas görev şimdi başlıyor. Yolun açık olsun Fevzi başkan.