Vali Enver Ünlü, ilçe ziyaretlerine devam ediyor. İlçe ziyaretleri programına Turgutlu ile devam eden Vali Ünlü, ilçedeki çalışma, proje ve yatırım planlarına ilişkin bilgi aldı, şehit ailesini ziyaret etti.

İlçedeki ilk ziyaretini Turgutlu Kaymakamlığı'na gerçekleştiren Vali Enver Ünlü, burada Turgutlu Kaymakamı Selami Kapankaya ve ilçe protokolü tarafından karşılandı.

Fazla mesai yapanlar bu haber sizin için! Fazla mesai yapanlar bu haber sizin için!

Kaymakam Kapankaya’yı makamında ziyaret eden Vali Enver Ünlü’ye, ilçedeki genel durum, yapımı devam eden çalışma ve projeler ile ilçenin taleplerine ilişkin bir brifing verildi.

Kaymakamlık ziyareti sonrasında Turgutlu Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Ünlü, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’dan, belediyenin faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı, iş ve işlemleri için belediyeye gelen vatandaşlar ile sohbet etti.

Vali Ünlü, Turgutlu İlçesinde huzur ve güvenliği sağlamak üzere görev yapan İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığını da ziyaret ederek, hayırlı görevler diledi.

Turgutlu İlçesi D-300 karayolu üzerinde bulunan Ergenekon Kavşağında da incelemelerde bulunan Vali Ünlü, kavşaktaki trafik yoğunluğu sebebiyle meydana gelebilecek kazaları önlemek amacıyla hazırlanan projeye ilişkin Kaymakam Kapankaya ve yetkililerden bilgi aldı.

ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET

Vali Enver Ünlü, Turgutlu ziyaretinde Şehit Piyade Uzman Onbaşı Onur Karakaya'nın ailesini ziyaret etti.

Ziyarette Vali Enver Ünlü'ye, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul, Turgutlu Kaymakamı Selami Kapankaya, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve yetkililer eşlik etti.

Şehidin babası İbrahim Karakaya, annesi Ümmü Karakaya ve yakınları ile sohbet eden Vali Ünlü, şehit ailelerinin bu ülkeye emanet olduğunu söyleyerek her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını ifade etti.

Ziyarette, Şehit Onur Karakaya ve tüm şehitlerin ruhu için dua edildi.

VALİ ENVER ÜNLÜ, AHMETLİ İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

Ahmetli İlçesinde Kaymakam Mehmet Akif Temur ve protokol üyeleri tarafından karşılanan Vali Ünlü, Ahmetli İlçesinin genel durumu, tarımsal faaliyetleri ve yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Vali Ünlü daha sonra bombalı bir saldırı sonucu 2016 yılında Diyarbakır’ın Sur İlçesinde şehit düşen Şehit Jandarma Astsubay Başçavuş Halit Zilani Çelik'in Ahmetli İlçesinde yaşayan annesi Mesude Çelik ve babası Mehmet Çelik’i ziyaret ederek hatırlarını sordu, ellerini öptü.

Milletimizin birlik ve beraberliği için, vatan için şehit düşen tüm kahramanlarımıza minnet borçlu olduğumuzu belirten Vali Ünlü, şehit ailelerinin de bu milletin baş tacı olduğunu söyledi.

Vali Ünlü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret ederek görevi başında ki personele başarılar diledi. Özkan ÇELİK

WhatsApp Image 2023-10-05 at 19.45.35DSC_0883DSC_0547DSC_0539

DSC_1248DSC_1204DSC_1034