Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, eski başkan Mehmet Çerçi’nin ‘makam odasını ben kendi paramla yaptırdım, eşyalarımı istiyorum’ açıklamasına cevap vererek, “Eşyaları kendisi aldığına, yaptırdığına dair faturaları, ödeme makbuzlarını getirsin teslim edelim. Burası muz cumhuriyeti değil! Tutanakla bu iş olmaz” ifadelerini kullanmış ve eşyaları vermeyeceğini söylemişti.

Eski başkan AK Partili Mehmet Çerçi ise sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile Yunusemre Belediye Başkanı CHP’li Semih Balaban’ın iddialarına cevap vererek eşyaların faturalarını ve Yunusemre Belediye Başkanlığı’na çektiği ihtarnameyi yayınladı.

Semih Balaban’ı Eleştirdi

Mehmet Çerçi, Başkan Balaban’ı eleştirerek, “Semih Bey, Öncelikle, devir-teslim töreninde gösterdiğiniz sözde nezaketin amacının sadece siyasi şov olduğunu ispat ettiğiniz için teşekkür ederim. Zira “İnsan sözünden bağlanır” atasözümüzün kıymetini bir kez daha bana ve Yunusemreli hemşehrilerimize hatırlattınız. Muhtemeldir ki “Kişi kendinden bilir işi” düşüncesiyle şahsınızdan pay biçip “Bir adam yıllar önce alınmış eşyaların faturasını neden tutsun?” diye düşünerek aslında sizin yayınlamanız gereken demirbaş kayıtlarından, ödeme emir dosyalarından ve ödeme dekontlarından vatandaşlarımızın dikkatini başka yöne çekmeye çalışıyorsunuz. Çünkü faka basıldınız. Yalanınız ortaya çıktı. Seçim gerçekleşeli bir ay olmasına rağmen diğer belediyeler hizmette yarışa başlarken siz beceriksizliğinizi “Enkaz devraldık” edebiyatıyla örtmeye çalışıyorsunuz.” şeklinde konuştu.

AK Partili Çerçi Faturaları ve İhtarnameyi Yayınladı

AK Partili Mehmet Çerçi, Balaban'ın açıklamasının ardından sosyal medya hesaplarından ilgili eşyaların faturalarını yayınlayarak, “Buyurun ben aşağıda ilgili eşyaların faturalarını yayınlıyorum. Şimdi banka dekontu istersiniz de cehaletiniz ortaya çıkar diye birkaç ekleme de yapayım. Bu tarz alımlarda pazarlık kabiliyetinizin yüksek olması için alımlar nakit yapılır. Zira satıcı kartla alım yapıldığı takdirde bankaya komisyon ödemek durumunda kalır. Ek olarak “Ya biz millete ihtişam, şatafat, israf diye şov yaptık bunlar çok ucuz çıktı. Bu meblağlar çok düşük. Acaba faturalar sahte kartını mı oynasak?” diye düşünmeye kalkarsanız da faturaları ilgili işletmeden sorgulayabilirsiniz. Bu meblağların düşük olmasının sebebi ilgili eşyaların eski halde alınması sonrasında restorasyon işlemi gerçekleştirilmesidir. Belli ki siz bu konularda pek mahir değilsiniz. İşi bir bilen bulursanız eşyaların hammaddelerinin ne kadar eski lakin boya, cila, tadilat işlemlerinin ne kadar yeni olduğunu size anlatır.” ifadelerini kullandı.

Manisa'nın imarı iptal edilecek mi? Ferdi Zeyrek'ten açıklama Manisa'nın imarı iptal edilecek mi? Ferdi Zeyrek'ten açıklama

“Fatura Tarihine Dikkat”

Mehmet Çerçi son olarak, “Saygıdeğer Başkan; Yunusemreli hemşehrilerimin sana göstermiş olduğu teveccühü hak etmek için artık kendi kalene gol atmayı bırakmanı ve belediyecilik faaliyetleriyle uğraşmanı tavsiye ediyorum.  Yunusemre’nin, Manisa’nın ve Türkiye’nin gündemini yalan ve iftiralarla daha fazla meşgul etme. Mazlum ve mağdur edebiyatı yapma, icraat yap. Faturalara ek olarak, değerli vatandaşlarımızla ve kamuoyuyla paylaştığım noter yoluyla göndermiş olduğumuz ihtarnamenin gereğini yerine getirmen ve kaybedeceğin belgelerle sabit olası bir yargı süreciyle oturduğun makamı rezil etmemen dileğiyle… Fatura tarihlerine dikkat ediniz. Fatura kesilen kişi unvanı Dr. Mehmet Çerçi olduğu için adres olarak o dönemki iş adresi olan belediye adresi kullanılmıştır.” açıklamasını yaptı.

Muhabir: ÖZKAN ÇELİK