Türkiye 31 Mart Yerel Seçimlerini geride bırakırken seçimlere Cumhuriyet Halk Partisi damga vurdu.

Uzun yıllar boyunca alamadığı Kütahya, Manisa gibi şehirleri alan CHP’de devralınan belediyelerin borçlarının belediye binalarına asılma furyası da devam ediyor.

Henüz Manisa’da belediye binasına bir borç afişi asılmasa da Ege’nin bir başka şehri Kütahya’da MHP’den devralınan belediyeye CHP’li belediye başkanı borç afişini astı. İşte borcun miktarı…

Manisa Büyükşehir'de önemli görüşme! DİSK Manisa'ya geldi Manisa Büyükşehir'de önemli görüşme! DİSK Manisa'ya geldi

Kütahya Belediyesi’nin Borcu: 1 Milyar 765 Milyon 871 TL

Geçtiğimiz günlerde, CHP'li Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, MHP'den devralınan belediyenin toplam borcunun 1 milyar 765 milyon 741 bin 871 TL olduğunu açıklamıştı.

Başkan Kahveci, önceki dönemin borçlarının yazılı olduğu afişi belediye binasına astırdı. Belediye binasına asılan afişte, banka kredileri, dış krediler ve diğer borçlar liste halinde yer aldı.

Ali Yiğit, Özgür İğdemir, Murat Kayacan ve Hakan Demir isimli vatandaşlar, Kütahya'nın büyük bir şehir olmamasına rağmen belediyede bu kadar borç çıkmasının şaşırtıcı olduğunu söyledi.

Ali Yiğit, "Yeni seçilen belediye başkanından bir şeyler bekliyoruz ama bu borçlarla da bir şey yapmak zor, borç çok fazla. Umarım tüm belediyelerde böyle değildir, Kütahya için üzücü bir durum" dedi.   

Kaynak: İHA