"30 Ağustos Zafer Bayramı, Saruhanlı'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yılı Programı"nı da içinde bulunduran "16. Altın Üzüm ve Kültür Festivali" 29 Ağustos Salı günü başlıyor. İlçenin başlıca gelir kaynağı olan üzümün tanıtımı ve daha geniş çevrelere duyurulması için düzenlenen Altın Üzüm ve Kültür Festivali’nin programı da belli oldu.

“İLK GÜN 29 AĞUSTOS’TA DÜZENLENECEK”

Festivalin ilk günü 29 Ağustos’ta kortej yürüyüşüyle açılacak. Yürüyüşün ardından ilçedeki meydanda festivalin resmi açılış töreni gerçekleştirilecek. Festivalinin birinci gününün sonunda alışveriş sergi stantlarının açılışı yapılacak.

“ÜNLÜ İSİMLER SAHNE ALACAK”

Altın Üzüm ve Kültür Festivali’nde heyecan 30 Ağustos Zafer Bayramında da devam edecek saat 09.30’da Saruhanlı Kaymakamlığı önünde tebrikler kabul edilecek. 10.00’da bir çelenk koyma töreni yapılıp ardından şehitlik ziyaret edilecek.  Akşam saatlerinde ise Türkiye’nin sevilen gruplarından olan Ayna sahne alacak.

31 Ağustos Perşembe günü ise Rumeli Ayhan halkı coşturacak. 1-3 Eylül arası festivalde eğlence ve etkinlik programları düzenlenecek. Şişme oyun parkı, animasyon, yarışmalar, action team rampa show gösterisi gibi etkinliklerle vatandaşlar eğlenceye doyacak.

Şeyma Subaşı'nın eski kocası boşanır boşanmaz bunu yaptı Şeyma Subaşı'nın eski kocası boşanır boşanmaz bunu yaptı

5 Eylül Salı Melek Mosso sahne alırken, 6 Eylül Çarşamba günü Haluk Levent sevenleriyle bir araya gelecek.

Festivalin son günü olan 7 Eylül günü ise Saruhanlı’nın Düşman İşgalinin 101. Yılı dolasıyla çelenk koyma töreni ve şehitlik ziyareti yapılacak. Aynı gün akşamı ise festivalin finalini ünlü şarkıcı Kutsi yapacak. Ünlü şarkıcı, sevilen şarkılarını seslendirecek. Haber Merkezi