Manisa Büyükşehir Belediyesi'de yeni yılın ilk meclis toplantısı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü başkanlığında gerçekleşti. Güzgülü, toplantıda Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan askerlerimizi ve geçtiğimiz günlerde yaşama veda eden hemşehrilerimizi andı. Güzgülü, Manisalı şehit Enis Budak’ın isminin baba ocağının olduğu sokağa verilmesi için çalışma yapıldığını ifade etti.


Sözlerine şehitlerimizi anarak başlayan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü, “2023 yılını ne yazık ki daha çok acı olaylarla ve üzüntülerle geride bıraktık. Geçtiğimiz ay Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerin alçak saldırısı sonucu Manisalı hemşerimiz Enis Budak’la birlikte 12 kahramanımızı şehit verdik. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralanan evlatlarımıza acil şifalar diliyorum. Manisalı şehidimiz Enis Budak’ın isminin baba ocağının olduğu sokağa verilmesi için gerekli çalışmayı yaptığımızı da belirtmek istiyorum. Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun” dedi.

MASKİ bakım çalışmalarını sürdürüyor MASKİ bakım çalışmalarını sürdürüyor


Başkan Tosun ve Başkan Bilgin’e başsağliği diledi
Annesini kaybeden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ile ağabeyini kaybeden Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’e başsağlığı dileklerini de ileten Güzgülü, “Geçtiğimiz günlerde Hakkın rahmetine kavuşan Kula Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Tosun’un annesi Naime Tosun’a, Manisa İl Emniyet Müdürümüz Sayın Fahri Aktaş’ın ağabeyi Adnan Aktaş’a, Saruhanlı Belediye Başkanımız Sayın Zeki Bilgin’in ağabeyi Necati Bilgin’e ve yaşamını yitiren tüm hemşerilerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanları cennet olsun” dedi.

Kaynak: Özkan ÇELİK