14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından CHP’de başlayan “değişim” tartışmaları sürüyor. Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan Özel, çizeceği yol haritası ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile işbirliğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

"KİMSE UMUTSUZLUĞA KAPILMASIN, ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ"

Gazeteci İsmail Saymaz’ın sorularına yanıt veren CHP’li Özgür Özel, genel başkanlık adaylığını ne zaman açıklayacağını ilişkin soruya, “"Örgütümüz şu an ilçe kongreleriyle meşgul. Partinin tansiyonu orada atıyor. İlçe kongrelerinin tamamlanması ile birlikte değerlendirme yapacağım. Bu kritik süreçte partiyi kamuoyunda zor durumda bırakmadan, genel başkanımıza hak ettiği değeri göstererek, tarihin yüklediği sorumluluktan kaçmadan doğruları yapmaya çalışıyoruz. Süreç biraz daha hızlanacak. Değişim umudu olanlar, partiye küsenler, kızgınlıklarını ifade edenler ve değişim olmazsa sandığa gitmeyeceğini söyleyenlerin beklentisi var, bir şeyler değişecek mi diye. Kimse umutsuzluğa kapılmasın, üzerimize düşeni yapacağız" yanıtını verdi.

İYİ Parti lideri Akşener hastaneye kaldırılmıştı İYİ Parti lideri Akşener hastaneye kaldırılmıştı

“İMAMOĞLU’YLA ORTAK BİR HAYALİMİZ VAR”

İmamoğlu ile birlikte hareket ettiğine yönelik yorumları da değerlendiren Özel, "İmamoğlu ile benzer kaygı ve umutlarımız var. Ortak bir hayalimiz var. CHP'de göreve gelirsem İmamoğlu ile uyumlu şekilde çalışacağımı biliyorum. Günü geldiğinde iki kişiden birinin oyunu alacağım" çıkışı yaptı. Almıla Nur Berilğen