Manisa’da toplu taşıma ve taksi ücretlerine zam geliyor. Manisa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Salih Karaağaç özellikle son dönemde artan maliyetler nedeniyle Manisa genelindeki toplu taşıma ve ticari taksilerle ilgili zam talebinde bulunduklarını açıkladı. Başkan Karaağaç zam talep dilekçesini Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına teslim etti.

UKOME Genel Kurulu, yarın saat 14.00’te yapılacak. Genel Kurul’da zam kararı da gözden geçirilecek.

Manisa’da sıcak hava bal üretimini de vurdu… Fiyatlarda artış bekleniyor Manisa’da sıcak hava bal üretimini de vurdu… Fiyatlarda artış bekleniyor

Konuya ilişkin Başkan Karaağaç yaptığı açıklamada; “İl Merkezi ve ilçelerimizde faaliyet gösteren toplu taşıma ve ticari taksilerle ile ilgili olarak en son fiyat tarifelerin güncellemesi 16.08.2023 tarihinde yapıldı.  2024 yılı Ocak ayından Haziran ayının sonuna gelindiğini bu süreç içerisinde gelen asgari ücret, personel, motorin, vergi, sigorta ve harçlardaki artışlar ile bakım onarım giderlerinde ciddi oranda artışlar yaşandı. Esnafımızın sürdürülebilirliğinin kalmadığı gelirlerinin düştüğü kendi birikimleri ile bu süreçte ayakta kaldığını bu yüzden Esnafımızın ayakta kalabilmesi için ücretlerinin 28.06.2024 cuma günü saat 14.00’da yapılacak olan UKOME genel kurulunda zam talebinde bulunduk. Yapılacak artışlarla esnafımızın rahat nefes alması sağlanacaktır.” dedi.

Muhabir: Özkan ÇELİK