Manisa Eczacı Odası Başkanı Uzm. Ecz. Devrim Balı, “İsrail’in 17 Ekim Salı günü Gazze'de Al Ahli ve Al Mamedani Hastanelerini hedef alması sonucunda yüzlerce Filistinli hayatını kaybetmiş ve çok sayıda kişi ağır bir şekilde yaralanmıştır.” dedi.

‘’BU VAHŞİ SALDIRIYI EN AĞIR ŞEKİLDE LANETLİYORUZ’’

Başkan Devrim Balı, “Korunmasız sivillere yapılan bu saldırı tam anlamıyla bir vahşettir. Hastanede yaşam mücadelesi veren savunmasız siviller, en acımasız savaşlarda dahi hedef alınmamışken İsrail hükümetinin düzenlediği bu saldırı savaş suçu olduğu kadar insanlık suçudur. Bütün dünyanın gözleri önünde yaşanan bu vahşi saldırıyı en ağır şekilde lanetliyoruz” ifadelerini kullandı.

MASKİ’den arızalara hızlı müdahale MASKİ’den arızalara hızlı müdahale

“ALLAH’TAN RAHMET YARALILARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ.”

Balı, “Saldırılarda hayatlarını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” dedi.

“BÜTÜN ULUSLARARASI KURULUŞLARI GÖREVE DAVET EDİYORUZ”

Başkan Balı; İnsan hayatını korumayı felsefe edinmiş olan biz Eczacılar olarak masum çocukları, yaşlıları, hastaları ve sağlık çalışanlarını hedef alan bu alçakça saldırıyı bir kez daha en ağır şekilde lanetliyoruz. İsrail’in giderek artan saldırgan tutumunun durdurulması ve Ortadoğu’da yeniden barışın tesis edilmesi için bütün uluslararası kuruluşları acilen göreve davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Özkan ÇELİK