LGS yerleştirme sonuçlarının ardından açık kalan kontenjanlara yerleştirmeye esas lise 2. nakil tercihleri gerçekleştirildi. Yapılan değerlendirmenin ardından lise nakil sonuçları ilan edildi. MEB tarafından LGS 2. nakil sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Peki, Peki, LGS'de yerleşemeyenler ne yapacak? İşte Meb.gov.tr lise 2. nakil sonuçları sorgulama ekranı ve merak edilen sorunun cevabı...

LGS 2.nakil sürecinden hiçbir okula yerleşmeyen öğrenciler İl/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvurularını yapacaklar.

LGS'de yerleşemeyenler 8-16 Ağustos tarihleri arasında yerleştirme başvurularını yapacaklar. 18 ZAğustos ttarihinde ise yerleştirme işlemleri tamamlanacak.

Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı! Burs ödemeleri ne zaman? Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı! Burs ödemeleri ne zaman?

LGS İkinci nakil sonuçları 07 Ağustos 2023 tarihinde açıklandı.

LGS 2. nakil sonuçları için aşağıdaki linkten sorgulama yapabilirsiniz.

LGS NAKİL TERCİH SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

08 – 16 Ağustos tarihleri arasında boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak.