Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Demirci’ye yapılan 665 milyon TL’lik tarihi yatırımda yarıya gelindi. Hat döşeme çalışmaları esnasında çıkan eski malzemelerin yer aldığı sergiyi görme fırsatı bulan Demircili vatandaşlar, yapılan yatırımın büyük öneme sahip olduğunu belirterek Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Demirci ilçesine tarihinin en büyük yatırımını yapıyor. İlçe merkezinin eski altyapısı tamamen yenileniyor. Çalışmaların yarıdan fazlasının tamamlandığı ilçede üstyapı işine de başlandı. Kısmi yağmur suyu hattı çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.

DEMİRCİLİ VATANDAŞLAR BAŞKAN ERGÜN’E TEŞEKKÜR ETTİ

Hat döşeme çalışmaları esnasında çıkan eski malzemelerin yer aldığı sergiyi ilçe halk pazarında görme fırsatı bulan vatandaşlar, yapılan dev yatırımla ilgili görüşlerini ve düşüncelerini paylaşarak, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Manisa’nın ‘Sarı altın’ı ile ilgili flaş uyarı! Manisa’nın ‘Sarı altın’ı ile ilgili flaş uyarı!

İsmail Kemer, “İlçemize yapılan altyapı çalışmaları için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e çok teşekkür ederim. Eski borular çok küflüydü. Yeni borular ile daha güzel hale geldi. İnsan sağlığı açısından bu yatırımlar çok iyi oldu. Büyükşehir Belediyesinin yaptığı hizmetlerden çok memnunuz.”

İbrahim Aktaş, “Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Demircimize güzel yatırımlar yaptı. Şimdi yeni borulardan su içiyoruz. Başkan Ergün’e teşekkür ederim. Allah ondan razı olsun.”

Muzaffer Çelik, “Büyükşehir Belediyesinin yaptığı bu hizmet, insanlara çok büyük bir nimet sağlıyor. Eski boruların içinden su içiyorduk yıllarca. Hastalıktan kurtaramıyorduk kendimizi. Mide rahatsızlığı, bağırsak rahatsızlığı her türlü rahatsızlık eski boruların içinden çıkan sudan oluyordu. Ama bundan sonra Allah nasip ederse tertemiz su içeceğiz. Bu işe sebep olanlardan Allah razı olsun. Demirci’ye daha da güzel hizmetler bekliyoruz. Cengiz Başkan’a da çok teşekkür ediyorum.”

Saime Tekneci, “Eski boruların bu kadar kirli olduğuna inanmak çok zor. Demek ki kanser yapan maddeler ile içmişiz şimdiye kadar. Yeni borularla değiştirilmesi, memleketimiz için çok iyi oldu. Bunu sağlayan Cengiz Ergün başkanımız başta olmak üzere tüm MASKİ çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar.”

Timur Batmaz, “Cengiz Başkan'a teşekkür ederim. Eski borulardan, zehirli sulardan kurtulduk. Yeni boru yatırımları güzel oldu. Cengiz Başkanımıza teşekkür ederiz.”

Hasan Ersöz, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’den Allah razı olsun. Eski borularımızın hali ortada. Bu şekilde su içiyorduk. Bugüne kadar hiç yapılmayan bir hizmettir bu. Biz görmüyorduk yerin altında olduğu için. Yeni borular kaymak gibi. Güzel hizmetlerden dolayı başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.”

Fatma Bozatlı, “Bugüne kadar demirli, paslı borulardan su içiyormuşuz. Ama bugünden sonra inşallah temiz berrak su içeceğiz Cengiz Ergün beyefendi sayesinde. Şehrimizde temiz sulara kavuştuk inşallah. Yaptıkları projelerden dolayı herkese çok teşekkür ederiz.”

Münise Türkmen, “Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğünün eski boruları yeni borularla değiştirmesi nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e çok teşekkür ederiz.”

Raşit Aydoğan, “İçme suyu boruları altyapıda, yani yerin altında olduğu için görünen bir yatırım olmuyor. Bu hizmetler vatandaşlar tarafından görünen hizmetler değil. Fakat bu yatırım yerin altına gömülen büyük bir hizmettir. Bu hizmetleri görmeyenin gözü kördür. Cengiz Ergün başkanımıza ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz. Allah bin kere razı olsun. Bu hizmetlere diyecek söz bulamıyorum. Cengiz Ergün görünmez bir altyapı yapıyor. Ne yaptı bunlar? diyenler oluyor. Daha ne yapılsın! Adeta yerin altına hazine gömdüler.”

Mehmet Babayiğit, Demirci’de üç dönem belediye başkanlığı yapmış Mehmet Babayiğit, “Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci’de altyapı seferberliği başlattı. Bu yatırımlar 50 sene hizmet verecek yatırımlardır. Bu yatırımları sağlayan başta Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve ekibine teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. Çalışmalar yapılırken mecburen yollar kazılacak, yollar toz duman olacak. Bunlara sabretmek lazım. Gelecek neslin sağlıklı yaşam sürdürebilmesi için bu altyapının yenilenesi lazımdı. Şuanda altyapı da içme suyu da yenileniyor, kanalizasyon komple yenileniyor. Hatta en büyük nimet, bir atıksu arıtma tesisinin de yapılıyor olması. Yağmur sularının belirli bir kısmı sistem dahilinde arıtmaya gidecek. Allah bu hizmeti yapanlardan bin kere razı olsun. 665 Milyon liralık bir yatırım bu” dedi.

“İNŞALLAH CENGİZ ERGÜN BİR DAHA BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLİR”

Mehmet Babayiğit, “Demirci bu zamana kadar böyle bir yatırım görmedi. Sebep olanlardan Allah bin kere razı olsun. Cenab-ı Allah Cengiz Ergün’e sabır versin, ömür versin, sağlık sıhhat versin. Demircili vatandaşlarımız sabırlı olursa, burası kaldırımlarıyla, ışıklandırmasıyla, yollardaki döşemeleriyle beraber Mithatpaşa’dan şehir çıkışına kadar ahenkli bir cadde olacak” diye konuştu. 

“DEMİRCİ CENGİZ ERGÜN’Ü SEVİYOR”

Mehmet Babayiğit, “Vatandaştan bir ricam var, bekleyeceğiz. Sıkıntılı işler bir gün bitecek. Altyapı ile ilgili bir problem olmayacak. Vatandaşımızdan sabır rica ediyorum. Başka çaresi yok. Ekip çok güzel çalışıyor. Demirci komple seferberlik halinde. MASKİ Genel Müdürlüğüne ve bütün çalışanlarına teşekkür ediyorum. İnşallah Cengiz Ergün bir daha belediye başkanı seçilir. Bundan sonra gelecek işlere vesile olur. Demirci Cengiz Ergün’ü seviyor. Demirci’de 3 dönem belediye başkanlığı yapmış birisiyim. Cengiz Başkan’ın Demirci’ye programladığı işler için kendisini alkışlıyorum” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi