Son zamanlarda hem fiyatları hem de faaliyeti azalan ikinci el araç piyasası, bayram öncesi aynı seyrini sürdürüyor. Pazarda araç bolluğu yaşanırken, araç seçenekleri de çoğalmış durumda. Oto galeri sahipleri, bayram öncesinde uygun fiyatlı araçların satıldığını belirtti. Araç almayı düşünenler için şu an doğru zaman olduğunu ifade etti.

ZAM GELECEK

Mevduat faizlerinin yüksek olmasının piyasada durgunluğa neden olduğunu dile getiren galericiler, fiyatların yüzde 20 oranında düştüğünü belirtirken, ilerleyen dönemde sıfır araçlara zam gelmesini beklediklerini söyledi.

"TEMMUZ’DAN SONRA FİYAT ARTIŞI YAŞANABİLİR"

Oto galerici Gürkan Keleş, şöyle konuştu: "Bayram üzeri şu anda daha uygun olan araçlar satılıyor. İkinci el araç fiyatları da gerilemiş durumda. Sıfır arabalarda da fiyatlar biraz geriledi. Araç fiyatları ortalama yüzde 20 geriledi. Biniciler için şu anda araç alma zamanı. Sürücüler şu anda araba alabilir. İlerleyen dönemde araba fiyatlarının yükseleceğini düşünüyoruz. Temmuz’dan sonra sıfır araçlarda fiyat artışı yaşanabilir. Zamlar gelirse, ikinci el piyasasına da otomatik olarak yansıyacaktır. Yüksek fiyattan araç alan biniciler ise araçlarını şu an satmıyorlar. Biz oto galericiler olarak fiyatlarımızı geri çektik" ifadelerini kullandı.

"İKİNCİ EL PİYASASINDA ARAÇ BOLLUĞU VAR"

Daha önceki bayramlarda hareketliliğin daha çok olduğunu söyleyen Keleş, “Arabasını satıp mevduat faizine yatıran vatandaşlar da var. Ancak araba fiyatları düşmeyecek, elbet yükselecek diye düşünüyoruz. İkinci el piyasasında eskiden araba bulunmuyordu ancak şu anda araç bolluğu var. Araba çeşitleri bu dönemde çok fazla" dedi.  

Manisa’ya getirilen kurbanlıklar alıcılarını bekliyor! Manisa’ya getirilen kurbanlıklar alıcılarını bekliyor!

Kaynak: İHA