Altın fiyatları hızla yükselişe geçti. Ons altın fiyatı 2233 dolara yükselerek son bir haftada 73 dolarlık değer kazandı. Gram altın ise altın piyasasındaki işçilik maliyetlerinin azalmasıyla yükselişini ons kadar artırmadı. Piyasalardaki hareketlilik sonrası Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yükselişini güçlendiren altın için alım fırsatı seviyelerini duyurdu.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın için dikkat çeken analizlerde bulundu. Memiş, alım fırsatlarını rakam vererek duyurdu. Ons altın dün 2216 dolar seviyesine kadar hızlı bir yükseliş gördü. Beklentimiz ise 2125 dolar. Ancak yükselişin nedenleri şunlar; merkez bankalarının talebi, alımı var ikincisi ise jeopolitik gerilimler tarafta yavaş yavaş fiyatlamalar var.

"Bu fiyatlar sağlıklı değil: Fake yükselişler" diyen Memiş, ons altın tarafında satışlar beklediğini belirtti. Gram altın tarafında düşüşlerin kalıcı olmadığını ifade eden Memiş, 2395-2400 lira seviyesinin altındaki rakamların alım fırsatı olduğunu belirtti.

Pek seçenek yok... 1 milyon TL'nin üstündeki sıfır araçlar Pek seçenek yok... 1 milyon TL'nin üstündeki sıfır araçlar

Ons altın 2216 dolara çıktı. Bu yükselişler 2160 dolar seviyesinden başladı. Tam 7 günlük süre içerisinde ons altın tam 56 dolar yükseldi. Altın fiyatlarında yaşanan bu hareketlilikle birlikte İslam Memiş, yatırımcılara gram altın için belirlediği alım seviyelerini duyurdu. 

NOT: YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Kaynak: Haber Merkezi