Yeniakit'in haberine göre, Fed yöneticileri faiz artırımlarının devam edebileceği yönünde söylemlerini sürdürmeye başlayınca altın yeniden değer kaybetmeye başladı. Piyasa uzmanlarının anlattıklarıyla yaşananlar farklı olunca altın hızla değer kaybetti.

Ons Altın güne 1977 dolar seviyesinden başladı.

Gram Altın da ons altındaki sert düşüşün etkisiyle hızla değer kaybetti. Grem altın 1.233 TL'den işlem görüyor.

Altın ve para uzmanı İslam Memiş altın yatırımcısına önemli tavsiyelerde bulundu. Memiş şu ifadeleri kullandı;

"Elinde altın olanlar tutup da bu bin 233 seviyesindeki rakamlara kanarsa zarar etmiş olur. Fırsatçılar ucuz fiyattan bu ellerindeki altını alır.

Yeni bir rekor görüldü 1.300 lira seviyesiyle. Yetti mi hayır, 1.550 rakamlarını hazirandan sonra görmeye devam edeceğiz. Yine elinde altın bulunduran yatırımcı bunları elinde bulundurmaya devam etmeli.

Ons tarafında 2350 dolar seviyesinde öngörüm halen devam ediyor. Yukarı bir direnç seviyemiz var. 2050 dolar seviyesi ons altında gram altında da 1305-1315.

Altın fiyatları düşük kalınca hiç kimse yüzüne bakmaz, yeni rekorlar görülünce tepeden almayı çok seven yatırımcılar olur. Bu fiyatlarda mutlaka teknik olarak bir düzeltme olması gerekiyor.

Ons altın tarafında 1977 dolar seviyeleri beklenmeye devam ediyor. Yatırımcılar gram altını sadece kendi haline değil de ons altını takip ederek çözümünü bulmalı."

İslam Memiş, ‘elinde altın bulunduranlar bozdurmak için acele etmeyin’ uyarısında bulunarak yeni rekorlar ve yükselişlerin yolda olduğunu söyledi.

Memiş, "Yaz aylarında 1.400, 1.500'lü rakamları gördükten sonra yeni bir yorum yaparız” diye konuştu.

 

Editör: Onur Yılmaz