İYİ Parti Manisa İl Başkanı Av. Ali Zafer İksir son günlerde bazı haber sitelerinde çıkan asılsız haberlere karşı bir açıklama yaptı. İksir, İYİ Parti tabanının seçimlerde CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek’i destekleyeceğine dair çıkan haberlerin asılsız olduğunu, İYİ Parti seçmeninin Büyükşehir ve ilçelerde kendi adaylarının sonuna kadar arkasında olduklarını söyledi.

“2019 YEREL SEÇİMLERİNİ İYİ PARTİ SAYESİNDE KAZANDILAR”

2019 yerel seçimlerinde CHP’nin kazandığı belediyeleri İYİ Parti sayesinde kazandığına vurgu yapan İYİ Partili İksir, ““Son günlerde hayret ile izliyoruz. Sahada bayrak ve raketleri dışında olmayan ancak 2019 yerel seçimlerinde İYİ Partinin desteği ile yerel seçimlerde belediyeleri alan CHP, seçmen üzerinde algı operasyonları ile seçim kazanmaya çalışıyor. Manisa Büyükşehir’de İYİ Partinin Ferdi Zeyrek’e destek verdiğine dair CHP fısıltı gazetesi çalışıyor. Üzülerek belirtmek isterim ki bazı basın kuruluşları gerek gazete ve gerekse de sosyal medya üzerinden bu yalana ortak olmaktadırlar. Diğer ilçelerde de benzer algı operasyonları yapılmaktadır” dedi

Gülşah Durbay Manisalılara söz verdi Gülşah Durbay Manisalılara söz verdi

“İYİ PARTİ CHP İLE NEDEN HAREKET ETMEZ?”

CHP’nin DEM Parti ile yakınlaşmasına ve İYİ Parti olarak CHP’den uzaklaşma nedenlerini belirten Başkan İksir, “Manisa’da neden İYİ Parti - CHP ile hareket etmez, etmemeliye gelince; 2019 yılında 70 yıldır CHP’nin alamadığı Alaşehir belediyesi sayemizde alınmış ve CHP belediyesi olmuştur. Ancak şuanda gördüğümüz manzaradan farklı olmadığı şekilde Dem ( eski HDP) lilerin belediye ile sıkı münasebetleri ve onlara tanınan imtiyazlar neticesine belediye başkan yardımcımız aynı zamanda büyükşehir meclis üyemiz belediye başkan yardımcılığından ayrılmış ve iyi parti ailesi olarak başka bir başkan yardımcısı da CHP ye verilmemiştir. Bunu belirtmemin sebebi genel olarak CHP belediyelerinde ki kayırmacılığın nasıl olduğuna dair bir genelleme yapmaktır. Hayretle izliyoruz, İyi parti 6 lı masanın içerisindeyken masada olmamasına rağmen Dem( HDP) vurgusu yaparak bize saldıran pek çok basın kuruluşu bugün CHP’nin Manisa’da Dem ile birlikte hareket edişine, CHP Belediye Meclis üyesi listelerinde DEM partisinin aday çıkarmadığı ilçelerde aday vermesine ses çıkartmıyor. Ses çıkarmadığı gibi çıkartılmamasına yönelik algı operasyonları yapıyor” dedi.

“İTTİFAKLARA MAHKUM DEĞİLİZ"

Sözlerinin sonun 3.yol vurgusu yaparak, Manisalılara seslenen İYİ Parti Manisa İl Başkanı Ali Zafer İksir, “Bilinmesini isterim ki CHP’nin Manisa’da ki belediye meclis üyesi adaylarına seçmenimiz vatandaşımız baksın, baksın ki gerçeğin farkına varsın. Biz partinizin aldığı karar ile milletin ittifaklara mahkum edilmediği bir 3. yol seçtik ve inanıyorum ki başaracağız. Belediye başkan adaylarımızın ve meclis üyesi adaylarımızın hepsi kıymetli, ilçesinde sevilen herkesi kucaklayan adaylar. Bu seçimde seçmenin  İyi partiyi tercih etmesi durumunda inanıyorum ki ittifaklarla ayakta durabilen siyasi partilerde bir kopuş yaşanacak ve Türkiye geçmişte olduğu gibi kendi siyasi görüşü, doktrini, seçmenin birbirine karışmadığı inandığı partiye oy verme serbestesine sahip partili düzene geri dönecektir. İttifaklara mahkum değiliz. Gelin Manisa'yı birlikte yönetelim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi