Salihli Belediyesi tarafından Özyurt ve Yeşilyurt Mahalleleri için iftar programı düzenlendi.

İftara AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emirhan Sallıtepe, ilçe teşkilatları, mahalle muhtarları ve çok sayıda Salihlili katıldı. Okunan akşam ezanının ardından eller semaya açılarak dualar edildi ve oruçlar açıldı.

İftar programında konuşan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, tutulan oruçların kabul olmasını temenni ederek, iftar yemeğine katılan herkese teşekkür etti.

Salihli’de Çok Sayıda Hizmeti Hayata Geçirmenin Huzuruyla Karşınızdayız

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de iftar yemeğinde konuşma yaptı. Başkan Ergün, “Yüce Allah, tuttuğumuz oruçları ve ettiğimiz duaları kabul etsin. Başı rahmet, ortası günahlardan arınma ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayına bizleri sağlık ve sıhhat içerisinde kavuşturan Rabbimiz, inşallah hep birlikte sağlık ve sıhhat içerisinde bayrama ulaşmayı da nasip etsin.

İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesini de barındıran Mübarek Ramazan ayının şehrimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Güzel Salihli’mize Manisa’mızın büyükşehir olduğu ilk günden bu yana birbirinden önemli ve büyük projeleri kazandırdık. İlçede Zeki Kayda Başkanım, il genelinde şahsım, hemşerilerimizin ihtiyaç duyduğu proje ve hizmetleri hayata geçirmenin gayretinde olduk.

Geriye dönüp baktığımızda Manisa’mız genelinde olduğu gibi, Salihli’mizde de çok sayıda hizmeti hayata geçirmiş olmanın verdiği mutluluk ve huzurla bugün karşınızdayız. Geride bıraktığımız 10 yıllık görev süremiz içinde Salihli’mize Büyükşehir ve MASKİ olarak toplamda 847 milyon 39 bin lirayı bulan bir yatırım kazandırdık.

AK Parti'den vekillere uyarı! AK Parti'den vekillere uyarı!

Modern kavşakları, tarihe gömülen dur-geç köprüleri, alt ve üst yapıları, parkları, yeşil alanları, arıtma tesisleri, spor salonu, MABEM’i, Çocuk Kültür ve Sanat Merkezi, Gıda Bankası gibi yüzlerce projeyi, hizmeti ve çalışmayı Salihli’miz için hayata geçirdik. Güzel ilçemizi daha da güzelleştirmek için tüm imkanlarımızla çalıştık ve Allah’ın izniyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Yüzyılına Taşıyacak Projelerle Yanınızda Olacağız

Yerel seçim sürecine de değinen Başkan Ergün, “Öncelikle Rabbim, hakkımızda hayırlısı neyse onu nasip etsin. Bizler çalışmalarımızı yapıp tevekkül içinde gerisini Rabbimize bırakacağız. Sonuçta kaderde yazanın ötesi yok.

Teveccüh gösterir, Salihli’de Zeki Başkanımı, Büyükşehir’de bu kardeşinizi 5 yıl daha bu makamlara layık görürseniz, yeni dönemde de şehrimizi Türkiye Yüzyılına taşıyacak proje ve hizmetlerimizle sizlerin yanında olacağımızdan şüpheniz olmasın. Çıkmış olduğumuz bu yolda Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun diyorum.

Allah utandırmasın. Bu güzel gönül sofrasında bizleri buluşturan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Allah kabul etsin inşallah. Rabbim, sofralarımızdan bereketi ve hanelerimizden huzuru eksik etmesin” ifadelerini kullandı. AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu da iftar yemeğinde söz aldı. Yenişehirlioğlu, tutulan oruçların kabul olmasını temenni ederek, düzenlenen iftar yemeği nedeniyle Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’ya teşekkür etti.

Muhabir: Özkan ÇELİK