Altın fiyatları tekrardan yükselişe geçerek popüler yatırım aracı olmaya devam ediyor. Ons altında artış yaşanırken, altın gram fiyatında da gözle görülür şekilde artış oldu. Altın sağladığı kazançlarla yakından  takip edilen yatırım aracı olmayı sürdürüyor. Bu konuda yatırımcı 'Almalı mı satmalı' sorusunun yanıtını araştırıyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, merak edilen tüm detayları açıkladı.

İSLAM MEMİŞ ALTIN İÇİN BEKLENTİSİ

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın tahminlerine rakam sundu.

"TAKİP ETTİĞİM BANT ARALIĞI 2038-2070 DOLAR"

İslam Memiş açıklamalarında şunları paylaştı:

"Ons altın tarafında tekrar 2038 dolar destek seviyesi var. Bu hafta bu seviyeyi destek seviyesi olarak takip edeceğim. Tekrar hızlıca bir dönüş olacak ve yukarıda 2070 dolar direncini takip ediyor olacağım. Yani bu hafta takip ettiğim bant aralığı 2038-2070 dolar.

"ONS ALIM FIRSATI VERMEDEN YÜKSELECEK"

Ons tarafında yılın ilk çeyreği 2150 dolar seviyesi beklentim hala geçerli. Özellikle ons tarafında yükseliş trendi fırsat vermeden yavaş yavaş yükselişini devam ettiricek. Ons tarafında yılın ilk çeyreği 2150 dolar seviyesi beklentim hala geçerli. Özellikle ons tarafında yükseliş trendi fırsat vermeden yavaş yavaş yükselişini devam ettiricek.

Ons tarafında yılın ilk çeyreği 2150 dolar seviyesi beklentim hala geçerli. Özellikle ons tarafında yükseliş trendi fırsat vermeden yavaş yavaş yükselişini devam ettiricek.

Gram altın TL fiyatı dün serbest piyasalarda 2076 lira seviyesine kadar yükseldi.

Tekrar ons altının gerilemesiyle 15 liralık gerileme görüldü. Gram altın TL fiyatında 2040-2070 lira aralığını bu hafta takip ediyor olacağım.

"GRAM ALTIN İÇİN SON ALIM FIRSATI"

Bu haftaki gerileme gram altın tarafında alım fırsatı sunuyor. Tekrar fırsat sunmadan yükselişine devam edecek bir gram altın var karşımızda.

"ALIMLARI BİTİRMEK LAZIM"

Ons altın 2038 dolar seviyesine çekilince karşısındaki gram altın kaça tekabül ediyorsa oradan alım yapmak lazım. Ve alımları bitirmek lazım.

Aydın Denizli Otoyolu Ücreti Ne Kadar? Ne Zaman Açıldı? Aydın Denizli Otoyolu Ücreti Ne Kadar? Ne Zaman Açıldı?

"2090 LİRAYA YÜKSELİŞ GRAM ALTINDA"

Gram altın tekrar 2070 lira denemesi yaparak 2090 lira seviyesini hedef alan bir yükseliş karşımızda olacak.

"1-2 HAFTADA 50 LİRALIK YÜKSELİŞ BEKLİYORUM"

2040 lira seviyesini referans aldığımızda kısa vadede yani 1-2 hafta içerisinde 50 liralık bir yükseliş bizi bekliyor.

"GERİ ÇEKİLMELER KALICI DEĞİL"

O yüzden geri çekilmeler benim nazarımda kalıcı değil." şeklinde açıkladı.

Kaynak: tv100