Seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Ali Uçak, Manisa’da tarımsal kalkınmanın yanında sanayi ve turizm alanındaki çalışmalarla da şehri turizmde önemli bir cazibe merkezi haline getireceklerini vurguladı.

Manisa’nın turizm potansiyeliyle büyük bir zenginliğe sahip olduğuna dikkat çeken Ali Uçak, ilin “Deniz, kum, güneş” olarak nitelenen “Kıyı” turizmi hariç; Tarih, Kültür, İnanç, Sağlık, Spor ve Ekoloji turizminin bütün olanaklarına sahip olduğunu kaydetti.

Murat Baybatur eşiyle birlikte oyunu kullandı Murat Baybatur eşiyle birlikte oyunu kullandı

 “TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLER, MANİSA’MIZA BİRER İNCİ TANESİ GİBİ DİZİLMİŞ”

Ali Uçak, şöyle konuştu:

“Salihli’de tarihte ilk altın paranın basıldığı yer olan Lidya Krallığının başkenti “Sardes” ile Akhisar’daki antik şehir Thyatira ve Alaşehir’deki Philadelphia, tarihi öneminin ve güçlü turizm potansiyellerinin yanında Hristiyanlarca kutsal kabul edilen ilk 7 kiliseden 3’üne ev sahipliği yapıyor. Bunların yanında Salihli-Akhisar yolu üzerinde “Anadolu’nun Piramitleri” olarak nitelenen Lidya Kral Mezarlığı, Yunusemre’de Aigai Antik Kenti, Şehzadeler’de Kybele ve Eko turizm merkezi Spil Dağı Milli Parkı, Kula’da Türkiye’nin tek UNESCO tescilli Jeopark’ı ve Peri Pacaları, geleneksel Osmanlı mimarisinin en güzel örnekleri Tarihi Kula evlerimiz, İl merkezimizdeki tarihi Muradiye, Sultan ve Hatuniye Camilerimiz gibi pek çok tarihi ve doğal güzellik,Manisa’nın muhtelif yerlerine inci tanesi gibi dizilmiş.”

 “HİÇBİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİL”

Uçak, tüm bu imkanlar göz önünde bulundurulduğunda Manisa’nın turizmde hak ettiği noktaya gelemediğini savunarak, şöyle devam etti:

“Turizmde şehir olarak biraz geri kaldık, bunu kabullenmemiz gerekiyor. Ancak hiçbir şey için geç değil. Allah nasip eder de milletvekili seçilip göreve başlamamız halinde ivedi olarak bu konular üzerinde çalışacağım. Şehrimizin insanının turizm sektöründen de kazanç elde etmesini ve sektöre yatırım yapmasını sağlayacağım. Tüm bunları dünyada tanıtacağız. Ayrıca Turgutlu’da Urganlı, Salihli’de Kurşunlu kaplıcalarımız, sağlık turizminde öne çıkmamız için büyük bir fırsat. Termal su Allah’ın bizlere bir lütfu hem tarımsal seralarda hem de turizmde şehrimizin önünü açacağına inanıyorum. Sağlık turizminde de çok iddialıyız. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakımızın büyük gayretleriyle şehrimize kazandırılan Manisa Şehir Hastanemiz ile her ilçedeki özel hastanelerimizde çevre illerdeki hastanelerde yapılamayan pek çok operasyon başarıyla yapılıyor. Turizmde adım atmamız gereken bir diğer konu da turistleri ağırlayacağımız yatak kapasitesi. Bu konuda otel, butik otel ve pansiyon yatırımlarını teşvik edeceğiz. Bu projelerimizin teker, teker hayata geçirilmesi için çalışacağız. Muhalefetiyle, iktidarıyla, bürokratıyla, milletvekilleri, belediye başkanlarıyla birlik olacağız ve bunu başaracağız.” Özkan ÇELİK