AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Akhisar Devlet Hastanesi ile ilgili son gelişmeyi duyurdu. Yenişehirlioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanarak 2024 yılı yatırım programına alınan Akhisar Devlet Hastanesi’nin proje görsellerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Konu hakkında açıklama yapan Yenişehirlioğlu, gelişmeleri yakından takip edip hiçbir olumsuzluk yaşanmaması için her adıma hassasiyet gösterdiğini belirtti.

Her gelişmeyi heyecanla takip ediyoruz

Yeni Akhisar Devlet Hastanesi’nin Akhisar, Manisa ve bölge için önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Yenişehirlioğlu, “2024 yılı yatırım programına alınan; Akhisar Devlet Hastanemiz için yaşanan her gelişmeyi heyecanla takip ediyoruz. 450 yatak kapasitesiyle hemşehrilerimizin sağlık hizmetlerinden daha etkin ve hızlı bir şekilde yararlanmasını sağlayacak, ilçemizin sağlık altyapısına güç kazandıracak, şehrimiz ve bölgemiz açısından çok önemli bir yatırım olan yeni Akhisar Devlet Hastanemizin proje görselleri hazırlandı. Hemşehrilerimizi hakettikleri hizmetlerle buluşturmak ve lâyık oldukları projelere ulaştırmak için çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz.” dedi.

Müjdeyi böyle duyurmuştu

Yenişehirlioğlu, geçtiğimiz ay yeni Akhisar Devlet Hastanesi’nin 2024 yılı yatırım programına alındığının müjdesini şu ifadelerle duyurmuştu: “Yaptığımız yoğun görüşmeler sonucunda; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın destekleriyle Manisa’mız ile buluşturacağımız bir hizmetin daha ilk adımı atıldı. Toplamda 124 Bin 224 metrekare alan üzerine kurulacak ve bugünkü bedelle yaklaşık 5 milyar TL’ye malolacak 450 yataklı Akhisar Devlet Hastanemiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmî Gazete’de yayımlanarak 2024 yılı yatırım programına alındı. Sağlık yatırımlarımızı Manisa’mızın her köşesine ulaştırmak ve hemşehrilerimize sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyor; Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun.”

Manisa’da ’Omurganı Fark Et Skolyozu Alt Et’ projesi Manisa’da ’Omurganı Fark Et Skolyozu Alt Et’ projesi

Editör: Nuray Bozkurt