AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, NTV canlı yayınında Funda Görey'in sorularını yanıtladı.

Dağ, AK Parti'de yerel seçim hazırlığını şu ifadelerle değerlendirdi:

Hangi adaylarla kazanabileceğimizin bir çalışması yapılıyor. CHP'li belediyelerdeki şehirlerde şehirler huzurlu şehirler olmaktan uzaklaştı, şehirlere en ufak bir katkı koymadılar. CHP'li belediyelerin karnesini ortaya koyacağız.

AK Parti hem kitleleri arkasından sürükleyen bir parti, hem de kadro yetiştirmiş siyasi bir parti. 2 ayda yaşadıklarımıza bir bakın. Milletvekili listelerinde yüzde 70-75 değişim oldu, 3 dönem kuralını uyguladı. 3 dönem kuralını sancısız sıkıntısız atlatan bir siyasi parti.

Biz milletimizin her zaman destek verdiği, birinci parti yaptığı bir partiyiz. Sadece nicelik değil niteliği olan da bir partiyiz. AK Parti bakanlarını milletvekili adayı yapmış, bakanlar kurulu yeni arkadaşlardan oluşmuş bir siyasi parti. Kongrede de değişimler olacak. Sessiz sedasız olacak. Karşı tarafın adaylarının fersah fersah ötesinde adaylar yetiştirebilecek bir partiyiz. Her ilde bu işi yapabilecek 5'in üzerinde arkadaşımız var. Veriler var, sahadan dönüşler var. İnşallah bir terslik olmazsa 7 Ekim'de kongremizi Ankara Kapalı Spor Salonu'nda yapacağız. 

Editör: Onur Yılmaz