31 Mart  yerel seçim sandık görevlisi ücretleri ne zaman ve ne kadar yatacağı görev alanlar tarafından sorgulanıyor. 

Sandık görevlisi ücretleri, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belirlenen tarifeye göre hesaplanmaktadır. Bu ücretler, kamu çalışanlarının da katılımıyla oluşturulan sandık kurullarında görev alanlara ödenmektedir.

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleşen yerel seçimlerde sandık kurulu başkanlarına 2 bin 947 TL, sandık görevlilerine 2 bin 88 TL, partili üyelere 1044 TL ve bina sorumlularına ise 2 bin 936 TL ödeme yapılması kararlaştırılmıştır.

Ancak, 2024 sandık görevlisi ücretlerinin ne zaman hesaplara yatırılacağına dair resmi bir açıklama henüz yapılmamıştır. Genellikle ödemelerin, seçimlerin tamamlanmasını takip eden haftalarda gerçekleştiği bilinmektedir. Tahmini olarak, ödemelerin nisan ayının sonuna kadar yapılması beklenmektedir.

Ödemelerin, il ve ilçe seçim kurulu başkanlıkları adına açılan hesaplar aracılığıyla yapılacağı belirtilmiştir. Bu sayede ödemelerin güvenli bir şekilde gerçekleşmesi sağlanacak ve elden ödeme yapılmayacaktır.

Manisa Menemen Tren Saatleri Güncel! Yolculuk Kaç Dk Sürüyor? Nasıl Bilet Alınır? Manisa Menemen Tren Saatleri Güncel! Yolculuk Kaç Dk Sürüyor? Nasıl Bilet Alınır?

Kaynak: Haber merkezi