155 Nolu Şehiriçi Halk Otobüsleri Kooperatifi, 141 Nolu Muradiye Toplu Taşıma Kooperatifi ve Manulaş el ele verdi. Toplu ulaşımın birbirine entegre çalışma düzenine geçilmesine karar verdi. 259 araçlık filoyu birleştirdi. Şehir merkezinde nüfusun artması, Şehir Hastanesi’nin açılması, Akgedik TOKİ alanlarının genişlemesi, Muradiye yerleşim bölgesinin büyümesi, üniversite öğrenci sayısının artmasıyla birlikte toplu taşıma talebi de arttı. Özellikle Muradiye ve Akgedik’te oturanlar şehir merkezine ve şehir hastanesine gitmek için birkaç araç değiştirmek zorunda kalıyordu. Hayata geçen yenilik sayesinde yeni güzergahlar belirlenecek. Vatandaşlar şehir merkezine rahat bir şekilde gidebilecek. Uygulama 11 Eylül tarihinde başlayacak.

Manisa 155 Nolu Şehiriçi Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Fevzi Açıkel, “Gelişmekte ve büyümekte olan şehrimizin nüfus yoğunluğunun bölgesel değişkenlik göstermesinden dolayı toplu taşıma güzergahlarında değişiklikler yapmak kaçınılmaz olmuştur. bu sebeple şehrimizde yaşayan vatandaşlarımızın toplu taşıma ulaşımında daha rahat, daha seri ulaşımını sağlamak adına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Cengiz Ergün’ün direktifleriyle ulaşım daire başkanlığı, Manulaş, 155 Nolu Şehiriçi Halk Otobüsleri Kooperatifi, 141 Nolu Muradiye Toplu Taşıma Kooperatifi ile uzun süredir yapılan görüşmeler ve çalışmalar neticesinde toplu ulaşımın birbirine entegre çalışma düzenine geçilmesine karar verilmiştir.” ifadelerini kullandı.

1 EYLÜL’DE BAŞLAYACAK

Başkan Açıkel, Manisa nüfusunun artışına dikkat çekerek, “Akgedik toplu konut alanlarının genişlemesi, Muradiye yerleşim bölgesinin büyümesi, üniversitede öğrenci sayısının her geçen gün artması sebebiyle toplu ulaşım ihtiyacını karşılama amacıyla bu bölgelere yeni hatlar açıp 155 nolu özel halk otobüsleri kooperatifi ve Manulaş’a ait elektrikli otobüslerinde bu hatlarda çalışmaları başlayacaktır. Aynı zamanda vatandaşlarımızın şehir içinde duraklarda açacağımız yeni güzergahlarla bekleme sürelerini minimize edeceğiz. Yapmış olduğumuz bu çalışma ile şehir merkezinde yaşayan vatandaşlarımızın Organize Sanayi Bölgesi, Akgedik Toplu Konutları, Muradiye Yerleşim Bölgesi, Celal Bayar Kampüsüne ulaşımını, aynı şekilde bu bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın şehir merkezi ve şehir hastanesine ulaşımını aktarma yapmadan tek araçla sağlamış bulunmaktayız.  1 Eylül tarihi itibariyle başlamayı planladığımız yeni güzergahlarımızın vatandaşlarımıza bilgilendirilmesini duraklardaki panolarda, el broşürleri ile sosyal medya üzerinden ve yerel basın aracılığıyla duyurularını yapacağız.” dedi.

Somalı üreticilere kasaları teslim edildi Somalı üreticilere kasaları teslim edildi

Toplu taşımada vatandaşların daha sorunsuz bir hizmet almalarını hedeflediklerini söyleyen Başkan Açıkel şu sözlerle açıklamasını sonlandırdı:

“5 Kasım 2022 tarihinde göreve geldiğimiz 155 nolu şehir içi halk otobüsleri kooperatifinde vatandaşlarımızın toplu taşıma hizmetinde daha sorunsuz, daha rahat, daha seri nasıl hizmet verilebilir noktasında çalışmalarda ve arayışlarda bulunduk.  Bu çalışmalarımızda bize hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e, Manisa Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkanı Sayın Salih Karaağaç’a teşekkürlerimizi borç biliriz. Uygulamayı planladığımız bu çalışmanın hem vatandaşlarımıza hem esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum.” Haber Merkezi