18 gündem maddesinin görüşüldüğü oturumda Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, belediyenin Temmuz ayında yaptığı çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

Şehzadeler Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı'nın ilk oturumu Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında dün yapıldı. Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulup akabinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan oturumda,  Başkan Çelik belediyenin Temmuz ayında yaptığı çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Başkan Çelik, Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen depremlerin 3. gününde Adıyaman Merkez Eğriçay Parkındaki Çadır Kentte Şehzadeler Belediyesi tarafından kurulan mobil aşevinin 168 gün aralıksız hizmet verdikten sonra yetkililerin planlaması sonrası görevini noktaladığını açıkladı. Başkan Çelik "Canla başla, büyük bir özveri ile aşevimizde görev yapan bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Rabbim bu cennet vatana, bu vatanın aziz insanlarına bir daha böyle felaketler yaşatmasın." dedi.

Yargıtaydan nafaka ile ilgili flaş karar Yargıtaydan nafaka ile ilgili flaş karar

Yukarı Çobanisa Mahallesi'nde Hamalın Kırı olarak bilinen mevkide, 43 dönümlük bir alanda, vatandaşların günü birlik piknik yapabilecekleri bir mesire yerini Şehzadelere kazandıracakları çalışmanın devam ettiği bilgisini veren Başkan Çelik "Şehzadeler halkına hizmet verecek mesire alanımız ücretsiz olacak. Şehzadelerimize hayırlı olsun." şeklinde konuştu. Başkan Çelik belediyenin tamamlanan, yapımı devam eden ve ihale aşamasına gelen projeleri hakkında da bilgi verdi. Başkan Çelik sözlerini şöyle sürdürdü; "Öğrencilerimizin yaz aylarını verimli bir şekilde geçirebilmeleri amacıyla açtığımız yaz kurslarımız devam ediyor.  Futbol, yüzme, jimnastik, muaythai, okçuluk gibi sportif kurslarımızın yanı sıra,  akıl oyunları, e spor, bağlama, tüm dersler gibi kurslarımız mevcut.  Bu kurslarımızdan toplam 1500 öğrencimiz istifade ediyor.  Yine vatandaşlarımız için yaz dönemi kültür sanat etkinlikleri yapıyoruz.  Tarzan Meydanı ve Ağlayan Kaya Amfi Tiyatroda her hafta cuma ve cumartesi günleri konserler, sinema gösterimleri, orta oyunu ve kukla gösterileri, mehteran konseri gibi etkinliklerimiz devam ediyor.  Vatandaşlarımızı bu etkinliklerimize davet ediyoruz. "

Başkan Çelik'in konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Oturumda 18 gündem maddesi görüşülerek karar bağlanırken Ağustos Ayı Meclis Toplantısı'nın ikinci oturumunun 7 Ağustos Pazartesi günü saat 17.00’da yapılacağı ifade edildi. Özkan ÇELİK