Türkiye'de 31 Mart yerel seçimlerinin yaşandığı gün, Yozgat ve Manisa'da oy kullanma süreci trajik bir şekilde sonuçlandı. Yozgat ve Manisa'da gerçekleşen yerel seçimlerde oy kullanmaya giden iki kişi, kalp krizi geçirerek yaşamlarını yitirdi.

Merkeze bağlı Lök köyünde Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde oy kullanmak için eski sağlık ocağı binasına giden 76 yaşındaki Mustafa İldiş, oy pusulalarıyla kabine giderken fenalaştı.

Depoda çıkan yangında, 160 ton kozalak kül oldu Depoda çıkan yangında, 160 ton kozalak kül oldu

Kalp krizi geçirdiği belirlenen İldiş, yakınları tarafından özel araçla Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi.

MANİSA’DA YAŞLI ADAM KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde oyunu kullanan 73 yaşındaki Hasan Çay, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Önerilen Haber: https://www.manisakulishaber.com/sandiga-oyunu-attiktan-sonra-hayatini-kaybetti

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Celal Şükrü Sayınsoy İlkokulunda kurulan 1087 numaralı sandıkta oyunu kullanan Hasan Çay, sınıfta fenalaştı. Çay, sandalyeden düşünce sandık görevlileri müdahale etti.

Ambulansla Alaşehir Devlet Hastanesine kaldırılan Çay, kurtarılamadı.

Görgü tanığı Cafer Saban, "Hasan Çay oyunu kullandı ardından imzasını da attı. Rahatsızlandığını söyleyip sandalyeye oturdu. Sonra 'Cafer' diye benim ismimi söyleyerek düştü. Hemen ambulans çağırdık." diye konuştu.

Hasan Çay'ın yeğeni Mustafa Çay ise oy vermek için amcasıyla aynı okula gittiğini ifade ederek, "Ayrı sandıklarda kullandık, sonra ben eve döndüm. Rahatsızlandığını öğrenince hastaneye geldik. Çok üzgünüz." dedi.

 

Kaynak: AA