Manisa'da aracını park edip kıpırdatmayanlara müdahale edildi Manisa'da aracını park edip kıpırdatmayanlara müdahale edildi

Seçim günü yasakları, en çok sorgulanan konuların başında geliyor. 31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçim öncesinde, seçim yasakları, kapalı olacak işletmeler ve diğer yasaklar araştırılıyor.

Bu kapsamda, vatandaşların en çok sorduğu sorulardan biri de seçim günü marketlerin açık olup olmayacağı sorusu. Haberimizde bu konuya ait detayları bulabilirsiniz.

YSK tarafından seçim günü yasaklarının uygulanacağı yerler belli oldu. Buna göre; Türkiye genelinde olduğu gibi Manisa’da da BİM, A101, ŞOK, Migros, CarrefourSA gibi zincir marketler seçim günü  açık olacak. Marketlerin her zamanki saatlerinde hizmet vermeye devam etmesi bekleniyor.

Seçim Günü Alkol Satışı Yasak Mı?

Seçim günü saat 06.00'dan gece 00.00'a kadar alkollü içki satışı yasak olacak. Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlar dışında yerleşim yerlerinde kimse silah taşıyamayacak. Seçim günü kahvehane, kıraathane ve internet kafe gibi bütün umumi eğlence yerleri kapalı olacak. Eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnızca yemek verilebilecek. Seçim günü saat 18.00'dan sonra düğünler yapılabilecek.

Kaynak: Haber Merkezi