Koronalı öğrencinin sınava alındığı iddia edilmişti

Manisa’da koronalı öğrenci 20 kişilik salonda sınava girmişti…

Koronalı öğrencinin sınava alındığı iddia edilmişti

Manisa’da koronalı öğrenci 20 kişilik salonda sınava girmişti…

03 Eylül 2020 Perşembe 09:20
Koronalı öğrencinin sınava alındığı iddia edilmişti

Haziran ayındaki Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı için Manisa Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu’nda oturumdan üç gün önce koronavirüs tanısı konulmuş bir öğrencisinin 20 kişilik salonda sınava alındığı ve fenalaştı denilerek başka bir odaya götürüldüğü belirtildi. Koronavirüs tanısı konanla aynı salonda sınava giren öğrencilerin karantinaya alındığı ve velilere karantinaya uymamaları ve bu yöndeki evrakları imzalamamaları durumunda 3 bin TL’lik ceza ile karşılaşacakları uyarısında da bulunuldu.

BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre, tepki çeken gelişmenin ardından konu Meclis gündemine taşındı. CHP Manisa Milletvekili Vehbi Bakırlıoğlu, Bakan Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu yazılı soru önergesinde iddiaların doğru olup olmadığını sordu.

Bakan Selçuk, “Gereken tedbirler vakit kaybedilmeden alınmıştır” dedi. Selçuk yanıtında, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün hasta öğrencilerle ilgili bilgiyi sınavdan önce kendi bakanlığı ile paylaştığını ifade ederek olayla ilgili, “Manisa ili Yunusemre ilçesinde bahse konu öğrenci ile ilgili durum ilçe sağlık müdürlüğünce anında ilçe milli eğitim müdürlüğüne bildirilmiş ve gereken tedbirler vakit kaybedilmeden alınmıştır” dedi. Bakan Selçuk, yetkililerle ilgili işlem yapılıp yapılmadığı sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

Son Güncelleme: 03.09.2020 10:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112