Tükenmiş mi hissediyorsunuz? Bu önerilere kulak verin! Tükenmiş mi hissediyorsunuz? Bu önerilere kulak verin!

Olay, 26 Haziran Çarşamba günü saat 09.00 sıralarında Çayırova Mahallesi Fatih Caddesi'nde meydana geldi. Evinden çıkan Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Mahir Ç., bindiği otomobilinde emniyet kemerini taktığı sırada silahlı saldırıya uğradı.

Otomobilin yanına yaklaşan zanlı, tabanca ile Ç.'yi başından vurdu. Kanlar içinde kalan Ç. hayatını kaybetti, zanlı ise olay yerinden koşarak uzaklaştı.

Katil yakalandı

Olaya ilişkin başlatılan geniş çaplı soruşturma kapsamında Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro dedektifleri, katilin ve olaya karıştığı düşünülen şüphelilerin peşine düştü. Ç.'yi vuran şüpheli ile ona yardım ettiği öğrenilen şahıs, operasyonla İstanbul Ümraniye'ye bağlı Dudullu'da yakalandı. Olayla ilgili farklı gözaltıların da olduğu öğrenildi.

Evli ve 2 çocuk babası Mahir Ç.'nin cenazesi ise dün 18 yıldır görev yaptığı okulun bahçesine getirildi, helallik alındı. Eğitimci Mahir Ç.; ailesi, yakınları, meslektaşları ve öğrencileri tarafından gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurladı.

Hain pusuda çete detayı

Cinayetin ucu, 2020'de Adana'da işlenen bir başka cinayete uzandı. "Bayğaralar" isimli organize suç örgütünün 4 yıl önceki lideri Bedirhan Bayğara'nın (36) bir kafede kız arkadaşıyla oturduğu sırada silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybettiği, Bayğara'yı vurduğu iddia edilen kişinin ise Mahir Ç.'ın kardeşi Y. Ç. olduğu bildirildi. Mahir Ç.'nin cinayetinin, Bedirhan Bayğara'nın öldürülmesiyle bağlantılı olduğu, olayın kan davası uğruna gerçekleştirildiği ileri sürüldü. "Hayalet" lakaplı Y. Ç.'ın ise olayın ardından yakalanamadığı iddia edildi.

İntikam almak isteyen Bayğaraların, Ç. ailesinden kimseye ulaşamadıkları için, öğretmen Mahir Ç.'a pusu kurdukları öne sürüldü.

Kardeşleri birçok suça karışmış

Mahir Ç.'ın kardeşlerinden M. Ç.'ın da 2000'li yıllarda Adana'da "Ç.lar çetesi" olarak bilinen organize suç örgütünün lideri olduğu ve çeşitli suçlara karıştığı, S. Ç.'ın ise "silahlı çete üyeliği, adam öldürmek ve yaralamak" suçlarından 2002'de yakalanıp yargılandığı aktarıldı. 

Çetelerden kaçıp, öğretmen oldu

Mersin Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden 2000'de mezun olan, 2006'dan bu yana da Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nde görev yapan Ç.'nin çevresi, meslektaşları ve öğrencileri tarafından sevilen ve saygı gören biri olduğu, hiçbir suça karışmayarak kendisine ve ailesine Kocaeli'de yaşam kurduğu öğrenildi.

Suçsuz yere pusu kurularak öldürülen Mahir Ç.'tan geriye ise gözü yaşlı çocukları ve eşi kaldı.

Kaynak: İHA