Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, "31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerine Yönelik" yazılı basın açıklamasında partisinin değerlendirmelerini ve onay alınan adaylarını duyurdu.

4. etapta kesinleşen adaylar arasında 2 İl, 3 Büyükşehir İlçe, 50 İlçe Belediye Başkan Adayı bulunuyor. Toplamda 55 adayın isim listesi kamuoyuna duyuruldu.

Cumhur İttifakı adayları AK Parti ve MHP teşkilatlarıyla buluştu Cumhur İttifakı adayları AK Parti ve MHP teşkilatlarıyla buluştu

MHP'li Durmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Partimizin yetkili kurullarının yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin onayları sonucunda 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde 4. etap olarak adaylıkları kesinleşen 2 İl, 3 Büyükşehir İlçe, 50 İlçe Belediye Başkan Adayımız olmak üzere toplam 55 adayımızın isim listesi aşağıdadır."

Kilis: Hasan Kara

Uşak: Sezer Ateş

Denizli/ Serinhisar: Cemal Kobaş

Hatay/ Dörtyol: Ömer Oğuz Uçar

Hatay/Erzin: Erhan Akı

Afyonkarahisar/ Hocalar: Hüseyin Onur Turan

Afyonkarahisar/ İscehisar: Necati Günsel

Afyonkarahisar/ Şuhut: Muhittin Özaşkın

Bolu/ Dörtdivan: Kadir Altundağ

Bolu/ Gerede: Mustafa Çiçek

Bolu/ Göynük: Metin Ölmez

Bolu/ Kıbrısçık: Ersin Oktay Olkan

Bolu/ Mengen: Gültekin Uysal

Bolu/ Mudurnu: Necdet Türker

Bolu/ Seben: Murat Özkan

Bolu/ Yeniçağa: Ersin Baş

Burdur/ Ağlasun: Hasan Düden

Burdur/ Altınyayla: Selen Kınalı

Burdur/ Bucak: Yusuf Erdoğdu

Burdur/ Çavdır: Süleyman Kayacan

Burdur/ Çeltikçi: Ramazan Ezin

Burdur/ Gölhisar: Ramazan Canural

Burdur/ Kemer: Mehmet Altınkaynak

Burdur/ Tefenni: Ümit Alagöz

Burdur/ Yeşilova: Yusuf Yıldırım

Çankırı/ Ilgaz: Ayşenur Bulamaçcı

Elazığ/ Ağın: Ali Uslu

Elazığ/ Keban: Yücel Doğan

Elazığ/ Sivrice: Turgay Gündoğan

Karaman/ Ayrancı: Yüksel Büyükkarcı

Karaman/ Başyayla: Gürani Bulut

Karaman/ Ermenek: Soydan Evci

Karaman/ Kâzımkarabekir: Nurullah Necat Güven

Karaman/ Sarıveliler: Mehmet İlgün

Kars/ Akyaka: Halil Kerem Aydın

Kars/ Arpaçay: Erdal Mert

Kars/ Digor: Yener Kaya

Kars/ Kağızman: Emrullah Koman

Kars/ Sarıkamış: Serdar Kılıç

Kars/ Selim: Ali Elma

Kars/ Susuz: Orhan Şarkir

Kastamonu/ Abana: Hasan Özlü

Kastamonu/ Ağlı: Şahin Çolak

Kastamonu/ Küre: Mustafa Canbaz

Kastamonu/ Pınarbaşı: Lütfü İpek

Kırşehir/ Akçakent: Musa Şahin

Kırşehir/ Akpınar: Erdal Urcan

Kırşehir/ Boztepe: Musa Ceylan

Kırşehir/ Çiçekdağı: Ahmet Hikmet Erdoğan

Kırşehir/ Mucur: Fatih Yıldırım

Kütahya/ Altıntaş: Hikmet Tunç

Kütahya/ Aslanapa: Gökhan Gürel

Kütahya/ Çavdarhisar: Halil İbrahim Topbaş

Kütahya/ Domaniç: Sahvet Ertürk

Kütahya/ Dumlupınar: Yavuz Karaayvaz

Kaynak: Haber Merkezi