Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğünün kredi kartı veya bankamatik kartıyla abonelerin su faturası ödeme ve kartlı sayaçlarına su yükleyebilmesi için geliştirdiği MASKİ MATİK cihazının saha montajları devam ediyor. Bu kapsamda 50.Yıl Mahallesi Horozköy Meydanına kurulan MASKİ MATİK Cihazı muhtar ve vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Muhtar ve vatandaşlar cihazın kendileri için büyük bir kolaylık sağladığını ifade ederek MASKİ Genel Müdürlüğüne teşekkür etti.

“CİHAZLARIMIZIN MONTAJLARINI HIZLA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Fehmi Özcan, “İdaremiz bünyesindeki AR-GE birimince yazılımı ve donanımı yapılan yeni MASKİ MATİK cihazlarımız, abonelerimizin su faturası ödeme, kartlı sayacına su yükleme gibi işlemlerini daha kolay bir şekilde yapabilmesi amacıyla geliştirildi. Vatandaşlarımızın kullanımına sunulan yeni cihazlarımızda manyetik alan, kredi kartı ve banka kartı özelliği de mevcut. Ayrıca MASKİ MATİK’lerde işlem ücretini de 3 TL’ye düşürdük. Bu ücreti de genel bakım giderleri, makbuz ücreti gibi sadece giderlerin karşılanması adına kar amacı gütmeden alıyoruz. Cihazlarımızın montajlarını hızla gerçekleştiriyoruz. 50.Yıl Mahallemizde de çalışmaları tamamladık. Mahalledeki vatandaşlarımız ve çevre mahalle sakinlerimiz de bu kolaylıktan yararlanabilecek. Hayırlı olsun” dedi.

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİZ”

50.Yıl mahalle muhtarı Erol Akar, “MASKİ MATİK cihazı mahallemiz için bir ihtiyaçtı. MASKİ Genel Müdürümüz Burak Aslay, Bilgi İşlem Dairesi Başkanımız Fehmi Özcan ve emeği geçenlere özellikle çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ali Uçak: Girilmedik gönül bırakmayacağız Ali Uçak: Girilmedik gönül bırakmayacağız

50.Yıl mahalle sakini Ahmet Kelebek, “Sağ olsun belediyeden çok memnunuz. İlgileri için çok teşekkür ederiz” dedi.

Atatürk mahalle sakini Cengiz Demirağ, “Büyükşehir Belediyemize MASKİ MATİK cihazını bize daha çok yakınlaştırdığı için teşekkür ederiz” dedi.

Atatürk mahalle sakini Tevhik Kaya, “MASKİ MATİK’i mahallemize kurduğu için belediyemize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Atatürk mahalle sakini Yakup Durak, “Mahallemize kurulan MASKİ MATİK cihazı işlerimizi baya kolaylaştıracak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi. Özkan Çelik