Altın fiyatları ne kadar? 24 Nisan Çarşamba Manisa altın fiyatları Altın fiyatları ne kadar? 24 Nisan Çarşamba Manisa altın fiyatları

10 yıllık görev süresinde birbirinden farklı projelere imza atan Cumhur İttifakı Yunusemre Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Çerçi, yeni dönem projelerini açıkladı. “Ustalık döneminde” de vatandaşları önceleyen önemli projeleri hayata geçirmeyi hedeflediklerini dile getiren Dr. Mehmet Çerçi, Akgedik’ten sonra yeni bir konut hamlesini de Gürle Mahallesi’nde yapacaklarını belirtti. Türkiye’nin ikinci yüzyılına yaraşır 9 bin 875 konutluk projesini anlatan Çerçi, dar gelirli ve emeklilerin uygun fiyatlarla konut sahibi olacağını öne sürdü.

Yunusemre’ye 9 bin 875 Adet Sosyal Konut geliyor

Belediye imkanları ile yapılacak projeye ilişkin bilgi veren Dr. Mehmet Çerçi, “10 yıllık belediye başkanlığım döneminde Akgedik Mahallemizde TOKİ işbirliğiyle büyük bir konut projesini hayata geçirdik. Bugün orada binlerce vatandaşımız yaşıyor. Bu kalfalık dönemimizdeki projeydi. Şimdi ustalık dönemimizde başka bir dev konut projesine imza atmayı hedefliyoruz. Gürle Mahallemizde hayata geçireceğimiz projemiz kapsamında bölgeye 9 bin 875 adet konut yapacağız. Bu projemiz içerisinde sosyal tesislerimiz, okul, pazaryeri, spor alanları, ibadethane, çocuk oyun alanları, kent meydanı, ticaret merkezleri ve otoparklar yer alacak” dedi.

Gürle Sosyal Konut Projesi Taksit ve Başvuru Şartları!

Gürle Mahallesi’ne inşa edilecek 9 bin 875 konutun 4 bin 875’inin emekli ve dar gelirli vatandaşlar için ayrıldığını söyleyen Yunusemre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Yunusemre Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Çerçi, “Dev konut projemizde emeklilerimizi ve dar gelirli vatandaşlarımızı öncelik sırasına koyduk. 9 bin 875 konutluk projemizin 4 bin 875 konutu emeklilere ve dar gelirlilere, 5 bin konut ise ilk kez ev sahibi olacak vatandaşlarımız için ayrıldı. Emekliler ve dar gelirliler için ayırdığımız konutlarda vatandaşlarımız cüzi peşinatlar ödeyerek, maaşlarının üçte biri taksitle ev sahibi olabilecek. 15-20 yıl boyunca çok düşük ödemeyle Yunusemreliler evlerine kavuşacak. Yeni döneme, ustalık projelerimizle yön vereceğiz” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: Özkan Çelik