10 Ağustos 2023 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre; 57 ilin valisi değişti. Buna göre; Giresun Valisi Enver Ünlü Manisa Valisi olarak atandı. Peki, yeni Manisa Valisi Enver Ünlü kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte, Enver Ünlü’nün biyografisi...

İlçenin sevilen müdürü veda etti İlçenin sevilen müdürü veda etti

MANİSA VALİSİ ENVER ÜNLÜ KİMDİR?

20 Şubat 1971 yılında Çorum ili Bayat İlçesinde doğdu. İlkokulu memleketinde, Liseyi Ankara Atatürk Öğretmen Lisesinde, Üniversiteyi Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde okudu. 1992 yılında mezun olduktan sonra 1993 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazanan Enver Ünlü, 3 yıllık Kaymakam adaylığı boyunca Tokat Reşadiye ve Çankırı Yapraklı'da Kaymakam Vekilliği yaptı. 8 ay boyunca İngiltere'de Mesleki ve Yabancı Dil Eğitimi amacıyla bulundu.

Adaylık sürecini başarıyla tamamlayan Ünlü sırasıyla Samsun Asarcık, Malatya Pütürge, Hatay Yayladağı, Diyarbakır Ergani, Kayseri Develi, İstanbul Avcılar, Bursa Osmangazi Kaymakamlığı, Iğdır Valiliği ve son olarak Giresun Valiliği görevlerinde bulundu.

Vali Enver Ünlü evli ve 3 çocuk babasıdır. Haber Merkezi