AK Parti Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu, "sahipsiz hayvanlara yönelik düzenleme" kapsamında yürüttüğü çalışmaları tamamlayarak hazırladığı raporu AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişci'ye sundu.

Çalışmayla ilgili açıklamalarda bulunan Yenişehirlioğlu, “Saldırgan-başıboş köpek sorununun çözümüne yönelik bir süredir yürüttüğüm çalışmayı tamamlamış bulunuyorum. Bu süreçte Bakanlarımız, siyasetçilerimiz, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, köpek saldırısı sonucu mağdur olanlar ve aileleri, hayvanseverler, sanatçılar, basın mensupları ve kanaat önderleri gibi toplumun birçok farklı kesiminden yüzlerce vatandaşımızın önerilerini dinledim, not ettim ve rapor haline getirdim.” bilgisini verdi.

Yenişehirlioğlu, şöyle devam etti: “Görüş alma ve raporlama sürecimizin temel felsefesi aziz milletimizin sesine kulak verme; sorunların çözümü noktasında milletimizin katkılarına tabiri caizse muhtaç olma anlayışımızdır. İşte bu görüş alma süreci tam da bu sorumluluk bilincimizin tezahürüdür. Büyük bir hassasiyetle ve hiçbir filtre uygulamadan dosyamıza eklediğimiz raporların komisyon ve yasama çalışmaları açısından oldukça faydalı bir temel oluşturacağına ve yol gösterici nitelik taşıyacağına inanıyorum. Oldukça verimli geçen bu süreçte değerli fikir ve önerileriyle çalışmamıza katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.”

Hazırladığı dosyanın bir örneği AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler’e, bir örneğini de Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişçi’ye takdim ettiğini belirten Yenişehirlioğlu, konuya taraflı değil duyarlı ve çözüm odaklı bir şekilde yaklaşmanın her bir vatandaşın görevi olduğunu ifade etti.

“NET BİR ÇÖZÜME ULAŞMASI EN BÜYÜK TEMENNİMİZDİR”

Ortaya çıkan bu raporun, toplumun her kesimini yakından ilgilendiren bu sorunun sorunun çözümü noktasında ciddi katkılar sunacağına inandığı söyleyen Yenişehirlioğlu, “Evvelâ insan ardından hayvan ve çevre sağlığını tesis etmek için ortaya konulan bu iradenin toplumumuzun tüm kesimlerinin beklentilerini karşılayacak şekilde net bir çözüme ulaşması en büyük temennimizdir.” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

Sahte kurum kartı kullanan iki şüpheli tutuklandı Sahte kurum kartı kullanan iki şüpheli tutuklandı

Kaynak: Haber Merkezi