Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TUSF) tarafından Manisa'da düzenlenen 18. Türkiye Üniversiteler Yaz Spor Oyunları tamamlandı. 17-24 Mayıs tarihlerinde Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Manisa Celal Bayar Üniversitesinin ev sahipliğinde, 50 üniversiteden bin 400 sporcunun katılımıyla gerçekleşen maçlar, basketbol, voleybol, hentbol, tenis ve hado final müsabakaları ile sona erdi.

Heyecanlı ve çekişmeli geçen müsabakalarda Erkekler Tenis Süper Ligi'nde İstanbul Aydın Üniversitesi birinci, İstanbul Haliç Üniversitesi ikinci, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi üçüncü olurken, kadınlarda İstanbul Koç Üniversitesi birinci, İstanbul Teknik Üniversitesi ikinci, İzmir Ekonomi Üniversitesi üçüncü oldu. Hado Süper Lig Müsabakaları’nda Bahçeşehir Üniversitesi birinci, Fenerbahçe Üniversitesi ikinci, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi üçüncü olurken, Hado 1.Lig Müsabakaları’nda ise İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi birinci, Altınbaş Üniversitesi ikinci, Manisa Celal Bayar Üniversitesi üçüncü ve İstanbul Teknik Üniversitesi de dördüncü oldu. Basketbol Kadınlar Süper Ligi’nde Bahçeşehir Üniversitesi birinci, İstanbul Aydın Üniversitesi ikinci, Marmara Üniversitesi de üçüncü sırada yer aldı. Basketbol Erkekler Süper Ligi’nde ise Beykent Üniversitesi birinci, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ikinci, İstanbul Aydın Üniversitesi üçüncü sırada yer aldı. Voleybol Kadınlar Süper Ligi’nde Doğuş Üniversitesi birinci olurken, Bahçeşehir Üniversitesi ikinci, Marmara Üniversitesi üçüncü oldu. Voleybol Erkekler Süper Ligi’nde ise Ege Üniversitesi birinci, Beykent Üniversitesi ikinci, Haliç Üniversitesi üçüncü oldu.

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde Anadolu üniversitesi birinci, Siirt Üniversitesi ikinci, Cumhuriyet Üniversitesi üçüncü sırada yer aldı.

Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde ise Haliç Üniversitesi birinci, İstanbul Aydın Üniversitesi ikinci, Gazi Üniversitesi üçüncü oldu.

Dereceye giren üniversitelere ödüllerini Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Üniversiteler Spor Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Taş, üniversite öğretim görevlileri ve federasyon yönetim kurulu üyeleri tarafından verildi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, organizasyona en iyi şekilde ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını belirterek, turnuvaya katılan ve dereceye giren tüm takımları tebrik etti. Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk de Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun destekleriyle Manisa’da güçlü bir spor altyapısı oluşturulduğunu belirterek, organizasyonun spor kenti Manisa’ya yakıştığını kaydetti. Üniversiteler Spor Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay ise başarılı olan takımların ülkemizi uluslararası müsabakalarda başarıyla temsil edeceğine inandığını söyleyerek, organizasyona ev sahipliğinden dolayı Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Belediyelere teşekkür etti

Özkan ÇELİK

Editör: Nuray Bozkurt