Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet, taciz, hakaret ve tehdit gibi olumsuzluklar her geçen artıyor… Manisa’da da 3 gün içinde iki farklı acil serviste iki şiddet olayı yaşandı. Turgutlu Devlet Hastanesi’nde görev yapan acil tıp uzmanı Y.T. ve T.Ö. isimli hekimler, acile başvuran iki hasta tarafından ölümle tehdit edildi.

Olay, dün Turgutlu Devlet Hastanesinde meydana geldi.  Acil servise gelen T.K. ve M.K. iki doktordan önce kendileriyle ilgilenmeleri istedi. Acil tıp uzmanı Y.T. ve T.Ö. sıranın olduğunu ve daha yaşlı bir hastanın tedavi olduğunu söyleyince, şüpheliler Y.T ve T.Ö.’ye tehditler savurdu.  Doktorların beyaz kod uyarı vermesinin ardından hastaneye polis ekipleri geldi. Karakola giden iki doktor can güvenliklerinin olmadığını belirterek T.K. ve M.K. isimli şüphelilerden şikayetçi oldu.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ YALNIZ DEĞİLDİR”

Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Aydın Akagündüz yaşanan saldırıyı kınayarak, olayla ilgili açıklama yaptı.

Sağlık çalışanlarının yalnız olmadıklarını ve yanlarında olduklarını vurgulayan Akagündüz, “Manisa Turgutlu Devlet Hastanesinde Türk Sağlık Sen üyesi Y.T. ve diğer hekim arkadaşı T.Ö. hasta muayenesi esnasında iki şahıs tarafından sözlü olarak ölüm tehditi alarak görev yapmalarına engel olunmuştur. Bir önceki gün Salihli Devlet Hastanesi, ertesi gün Turgutlu Devlet Hastanesinde hekimlerimize ve sağlık camiamıza yapılan bu çirkin saldırıları kınıyoruz. Üyelerimizin yalnız olmadıklarını ve yanlarında olduklarımızı yineliyoruz. Sağlık personellerine yapılan bu tür saldırıları lanetliyoruz. Buradan Sağlık Bakanlığı ve güvenlik güçlerini göreve davet ediyoruz. Sağlık çalışanlarımız yalnız değildir. Haber Merkezi

Manisa Emniyeti'nden huzur uygulaması Manisa Emniyeti'nden huzur uygulaması