Başkan Çınar, görevi Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Destan Bulgay’a teslim etti. Çınar, Manisa 22. Bölge Birliği Başkanlığı görevini sürdürecek. Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yeni başkanı Destan Bulgay, Başkan Çınar’a üzerinde ‘Kırk yılın esnaf babası emeklerinize teşekkür ederiz Recep Çınar” yazılı plaket ve 40 yılın sonunda son attığı imzanın yer aldığı tabloyu hediye etti.

40 yıllık başkanlığı bırakmanın kolay olmadığını kaydeden Recep Çınar, “Bugün 21 Mayıs 2024. Ocak 1985 senesinde göreve başladığım Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine bir nokta koyuyorum. Gerçekten geriye dönük baktığımızda 40 yıl.  Söylemesi kolay ama bu gerçekleştirmek çok zor bir iştir. Çok şükür biz o işi başardık. Bu işe temiz başlayıp temiz bitirmek her babayiğidinin harcı değildir. Rabbim bize bu güzelliği bize nasip etti. 40 yıllık görev yaptım. Bu yıl 40 içerisinde nasıl başladıysak öyle bitirdik. Kefalet Kooperatifi başkanlığını bırakırken Bölge Birliği Başkanlığım devam edecek.  Herkesin aklına geliyorduk başkan neden bırakıyorsun diye. Kalan ömrümü kendim için ve ailem için zamanı değerlendirmek istiyorum. Böyle bir başkanlığı bırakmak her babayiğidin harcı değil. Bu görevi Destan Bulgay’a bırakıyorum. Yaptığım işlerden dolayı gurur duyuyorum. Manisa’da çok görevler yaptık. Ankara’da TESKOMB Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım. Madeni Sanatkarlar Odası Başkanlığı yaptım. Zamanı gelince bölge birliğini de bırakacağım. Bırakma noktasında çocuklarımdan çok destek aldım. Bu güzellikler içerisinde bana destek olan esnaf ve sanatkarlarıma, yöneticilerime, Manisa halkıma teşekkür ediyorum. Ben Manisa esnaf ve sanatkarı çok seviyorum çünkü ben sanatkarım. Dünyaya bir daha gelsem yine sanatkar olurum” diye konuştu.

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin yeni başkanı Destan Bulgay, Başkan Recep Çınar’a bundan sonraki yaşamında başarılar diledi. Bulgay, “Emanetiniz emanetimizdir. Esnaf ve sanatkara verdiğiniz desteklerin bundan sonra aynı kararlılıkla yönetim kurulu olarak bizler yerine getireceğiz.  Recep Başkanımız 40 yıldır esnafımızın, sanatkarımızın yanında. Esnaf babası bir çınarımızdır. Kendisine emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

AK Parti Başkanı Salih Hızlı’nın oğlu dünya evine girdi AK Parti Başkanı Salih Hızlı’nın oğlu dünya evine girdi

Destan Bulgay’ın başkan olmasıyla Zeki Apak Başkanvekili oldu. Yedek üyelerden Manisa Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akçın yönetim kurulu üyesi oldu.

Muhabir: Özkan ÇELİK