19 Mayıs Cuma günü gerçekleştirilecek olan tören ve kutlama programı saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulacak, daha sonra İstiklal Marşı okunacak.

Kutlama programı saat 10.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda devam edecek. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokolün yerini almasıyla birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk’ün konuşması sonrasında bir öğrenci tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak, şiirler okunacak ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ardından Gençliğin Ata’ya cevabı okunacak. 

Seçim heyecanı devam ediyor… Yurt dışında kullanılan oyların tamamı Türkiye’de Seçim heyecanı devam ediyor… Yurt dışında kullanılan oyların tamamı Türkiye’de

Daha sonra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü “Halk oyunları, taekwondo, güreş ve jimnastik" gösterileri düzenlenecek.

Saat 12.00’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında spor panayırı düzenlenecek. Masa tenisi, badminton, basketbol, dart, spor parkuru ve ayak tenisi gibi sporlarla program renklendirecek.

Özkan ÇELİK