Sıcak hava dalgasının hakim olduğu bugünlerde bir uyarı daha yapıldı. Meteoroloji Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan son değerlendirmelere göre; halen mevsim normalleri civarında seyreden sıcaklıkların, bu hafta ortasından itibaren Denizli, Aydın, Muğla, Manisa ve Uşak’ta mevsim normalinin üzerine çıkacağını açıkladı. Vatandaşların bugünlerde evlerinden çıkmaması önerildi.

Yüksek sıcaklıklar kendisini göstermeye devam ederken bir haber daha geldi. Meteoroloji 5. Bölge Afyonkarahisar Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan son değerlendirmelere göre; halen mevsim normalleri civarında seyreden sıcaklıkların, bu hafta ortasından itibaren Denizli, Aydın, Muğla, Manisa ve Uşak’ta mevsim normalinin üzerine çıkacağını açıkladı.

HERKES TEDBİRLİ OLMALI

1 Ağustos ve 6 Ağustos tarihleri arasında 2 ila 4 derece daha artması beklenen sıcaklıklar nedeniyle, günün en sıcak aman dilimleri olan 11.00 - 16.00 saatleri arasında kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşların daha tedbirli olmaları istendi.  Yapılan açıklamada hava sıcaklıklarının Denizli’de 39 ila 43, Afyonkarahisar’da 32 ile 37, Uşak’ta ise 33 ile 37 derece arasında olacağı belirtildi. Vatandaşların bugünlerde evlerinden çıkmaması önerildi.

MANİSA DA 40’IN ÜSTÜNDE

Manisa’da da hava sıcaklıkları yarın, Cuma ve cumartesi günü 40 derecenin üstüne çıkacak. Haber merkezi

Vali Enver Ünlü Kula’da temaslarda bulundu Vali Enver Ünlü Kula’da temaslarda bulundu

İşte Manisa’nın 5 günlük hava raporu:

manisahava