Yelkenli tekneyle yurt dışına kaçacaklardı! 10 FETÖ’cü İzmir açıklarında yakalandı! Yelkenli tekneyle yurt dışına kaçacaklardı! 10 FETÖ’cü İzmir açıklarında yakalandı!

Manisa Barosu Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ümit Rona, 13 Mayıs 2014 yılında meydana gelen ve 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma Maden faciasının 10. Yıldönümü kapsamında bir açıklama yaptı. 301 madenciyi saygı v e rahmetle andı. Meslektaşlarına seslenen Başkan Rona, Manisa Barosu olarak bugüne kadar Soma’da adalet mücadelesine destek verdiklerini, bundan sonra da aynı kararlılıkla bunu sürdüreceklerini vurguladı.

Rona yaptığı açıklamada, “Tam 10 yıldır dinmeyen bir acı ve hiç unutulmayacak bir insanlık dramı. Tarih bu acımasız insan sömürüsünü, bu büyük katliamı asla unutturmayacak. Manisa Barosu Başkanlığı olarak Soma’nın acısını unutmayacak ve Soma’nın adalet mücadelesini asla bırakmayacağız. Bu mücadeleye cesaretle devam edeceğiz.  301 madencimize rahmet diliyor, ailelerinin acısını paylaşıyoruz. Soma için adalet mücadelemiz devam edecek” diye konuştu.

Muhabir: Özkan ÇELİK