2020 yılında İzmir’de yaşanan deprem sonrasında Konak’ta bulunan öğretmenevinin yıkım kararının ardından yapım süreci ile ilgili çalışmalar başladı. Öncelikle arazinin imar problemleri çözülerek öğretmenevi yapımına uygun hale getirildi. İzmir’e kazandırılacak olan öğretmenevinin proje ihalesi Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat Emlak Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi ve sözleşme aşamasına geçildi. Sözleşme sonrasında öğretmenevi projeleri kısa sürede tamamlanarak şantiye ruhsatı başvurusu yapılacak ve yapım ihale sürecine geçilecek. Yeniden yapılacak Konak öğretmenevinin adı “İzmir Öğretmenevi” olarak değiştirildi.

Yunusemre'nin takımı TEKNOFEST'ten ödülle döndü Yunusemre'nin takımı TEKNOFEST'ten ödülle döndü

97 ODA KAPASİTESİ İLE HİZMET VERECEK

2020 yılında İzmir’de yaşanan depremde ağır hasar gören ve yıkılan Milli Eğitim Vakfı Öğretmenevi, modern ve şık bir sosyal tesis olarak yeniden yapılıyor. Yapılan incelemelerin ardından Milli Eğitim Vakfı Merkez yönetim kurulu kararıyla yıkılarak yeniden yapılmasına karar verildi. Vakıf tarafından yürütülen titiz çalışmalar sonucunda yeni tesisin projesi hazırlandı. Bayraklı Belediyesinde ruhsat onay aşamasının ardından yapım ihalesi gerçekleştirilecek. Milli Eğitim Vakfı Sosyal Tesisleri kısa zamanda İzmirlilerle buluşacak. Bayraklı’da yapılması planlanan Milli Eğitim Vakfı Öğretmenevi 97 oda kapasitesi ile hizmet verecek. Öğretmenevi ayrıca restoranı ile eğitimcileri ve İzmirlileri ağırlayacak.

Çalışmaları değerlendiren İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, “İzmirli eğitimcilerin hem tatil hem eğitim öğretim hem sosyal kültürel faaliyetlerini destekleyebilecek çok yönlü, hizmet verecek kurumları eğitimcilerimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. İHA