İYİ Parti Turgutlu İlçe Başkanı Önder Ertaş, sosyal medya hesabından zehir zemberek açıklamalarda bulunarak istifa edeceğini duyurdu. Ertaş, açıklamasında "Kurucusu olduğum İYİ Parti'den ve ilçe başkanlığından istifa ediyorum. İYİ Parti bir kaç kişinin piyonu haline gelmiştir. Kuruluş amacını kaybetmiştir. 'İYİ Parti'ye oy vermeyin' diyerek gezenlerin oyuncağı haline gelmiştir. Bizleri MHP'den koparan ve MHP'nin AKP'nin arka bahçesi olduğunu söyleyenler PKK'nın ve CHP'nin arka bahçesi oluşumlarından haberi yok galiba. Önümüzdeki hafta geniş kapsamlı bir istifa programı yapacağız." ifadelerini kullandı.

İL BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Bu açıklamanın ardından İYİ Parti Manisa İl Başkanı Ali Zafer İksir de bir paylaşım yaparak Ertaş’ın görevden zaten alındığını, belgelerle kamuoyuna duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ermenistan'a mesaj Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ermenistan'a mesaj

İksir’in paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“İYİ Parti Turgutlu İlçe Başkanı Önder Ertaş, 4 Ağustos 2023 Cuma günü İlçe Başkanlığı görevinden ilçe yönetimindeki 41 kişinin ayrılması ve görevini yürütemez hale gelmesi sebebiyle genel merkezimizce görevinden alınmıştır. Kendisine tebliğ edilen bu karar sonrası kendisi çirkin, gerçek dışı, partimizi karalayıcı, asılsız ve suçlayıcı iddialarda bulunmuştur. Partimize iftira atarak başka amaç ve hedeflere ulaşmayı hedefleyen Önder Ertaş’ı kınıyor, 4 Ağustos Cuma günü itibarıyla partimiz ile ilişiği kalmadığını kamuoyuna saygılarımızla duyuruyoruz. Özkan ÇELİK

F2ysto_XwAEpMXoF2ysto_XgAAHM5Z