Finans analisti İslam Memiş, "Ons altın 40 dolar yükselerek 2 bin 450, gram altın 40 lira  yükselerek 2 bin 550' TL'ye kadar yükseldi.

Tüketici güven endeksi geriledi: Yılın en düşük seviyesinde! Tüketici güven endeksi geriledi: Yılın en düşük seviyesinde!

Dün akşam saatlerinde  ise gerileyerek ons 2 bin 432 , gram altın 2 bin 527 lira olarak geriledi. Kısa vadede tekrar düşme beklentimi koruyorum. Yatırımcılar telaşa kapılmasın. Gram altın yatırımcısı ons altını takip etsin.

Ons altının 2 bin 400 dolar seviyesine kadar gram altının ise 2 bin 380'e kadar sarkmasını bekliyorum. Jeopolitik gerilimlerden ötürü piyasalarda tansiyon artıyor ancak tekrar sakinleşti.

Ancak yıl sonu itibarıyla gram altında 3000-3500 TL bandında ons altın da bu rakamın 3000 bin dolar olmasını bekliyorum." dedi.

Yatırımcılarına en çok gümüşün kazandırdığını söyleyen Memiş "Gümüş gram fiyatı altını tahtından etti Gümüş yılın ilk yarısında daha çok kazandırdı.

Gram fiyatı 33,60 kuruş seviyesine kadar yükseldi. Gümüşte de kısa vadede gerileme bekliyoruz. Temmuz ayı itibariyle yükseliş trendini yakalayacağını bekliyorum." şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi