İstasyon Mahallesi Gümüşpala Caddesi'nde bir inşaatın elektrik tesisatını döşeme işinde çalışan Zekai D. (16) dengesini kaybederek beton zemine düştü. Hastanede hayatını kaybeden D. için Alaşehir’de cenaze töreni düzenlendi. D.’nin cenazesi önce Beşeylül Mahallesi’nde oturan annesi Kader K.'nin evine, daha sonra Sarısu Mahallesi’nde oturan baba İbrahim D.’nin evine getirilerek helallik alındı. Cenaze daha sonra namazın kılınacağı Kadı Şeyh Camii’ne getirildi.

ANNENİN AĞITLARI YÜREKLERİ DAĞLADI

Manisa’da iş makinesiyle kaçak kazı… Suçüstü yakalandılar! Manisa’da iş makinesiyle kaçak kazı… Suçüstü yakalandılar!

Anne Kader Korkmaz, oğlunun cenazesinin eve getirildiği sırada uzun süre ağıt yakarak bırakmak istemedi. Anne K. gözyaşları içinde “En son pazar günü görüştüm. Pazar günü akşam bana geldi. Kardeşi Hatice’ye ‘Annem kuru fasulye yapmış, gel Hatice yiyelim’ dedi. İki tane acı biber yedi, sonra ‘babama gideceğim’ diyerek ayrıldı. Böyle bir şey olacağı kimin aklına gelirdi. Ayrılmak çok zor” dedi. Baba İbrahim D. ise oğlunun cenazesinin başından hiç ayrılmayarak, “Ne söyleyeyim, inşallah adalet yerini bulur, söyleyecek söz yok” dedi.

Kadı Şeyh Camii’nden kılınan namazın ardından Zekai D. gözyaşları içinde toprağa verildi. Cenazeye Alaşehir  Belediye Başkan Vekili Erol Kacar, sevenleri ve arkadaşları katıldı.

BOŞ ZAMANLARINI ÇALIŞARAK DEĞERLENDİRİYORMUŞ

Alaşehir Sümer Oral Mesleki Eğitim Merkezi’nde elektrik tesisat bölümü 11. sınıf öğrencisi olduğu öğrenilen Zekai D.’nin boş zamanlarında elektrik tesisat işlerinde çalıştığı öğrenildi. İHA