MASKİ Genel Müdürlüğü, Kırkağaç ilçesine bağlı Işıklar Mahallesine içme suyu ulaştıran arıtma tesisinde oluşabilecek arıza sonucu su kesintisi meydana gelmemesi amacıyla donanımsal kontrol çalışması yaparak, kimyasal ölçümlerini gerçekleştirdi.

Üzümün yerini aldı... Yurt dışında gördü hemen Manisa'ya ekti! Şimdi yurt dışına yolluyor! Üzümün yerini aldı... Yurt dışında gördü hemen Manisa'ya ekti! Şimdi yurt dışına yolluyor!

İçme suyunu kaynağından alıp, arıttıktan sonra şehir şebekesine verildiği son noktaya kadar kontrol altında tutan Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, olası kesintilere mahal vermemek için yoğun mesai yapıyor. MASKİ ekipleri, rutin kontroller gerçekleştirdiği arıtma tesislerinde yaşanabilecek su sorunlarına izin vermiyor. Bu kapsamda, İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Kırkağaç ilçesine bağlı Işıklar Mahallesinde bulunan içme suyu arıtma tesisinde genel bakım çalışması yaptı. Herhangi bir sorun ve arıza oluşmaması amacıyla donanımsal kontrolleri yapılan tesisin kimyasal ölçümleri de yapıldı.

Kaynak: Haber Merkezi