Yetkililer, Afrika ülkesinden gelen yolcular için rutin kontrolleri yaparken, tespit köpekleri aniden harekete geçti. Yetkililer yolcunun bavulundan garip kokular almaya başladı. Yolcunun iddiasına göre, bu koku sadece kurutulmuş balıktan geliyordu. Güvenlik görevlileri bavulu açtıkları zaman hiç beklemedikleri bir olayla karşılaştılar.

Hacca bisikletle gidiyorlar… Makedonya’dan yola çıktılar… Mekke’ye varacaklar! Hacca bisikletle gidiyorlar… Makedonya’dan yola çıktılar… Mekke’ye varacaklar!

Bavuldan Ceset Çıktı

Ancak güvenlik görevlileri bavulu açtıklarında inanamadıkları bir manzara ile karşılaştılar. Bavul, ölü maymunların cesetleri ile doluydu. Yetkililerden Ryan Bissette, bulunan ölü hayvanların yolcunun kendi tüketimi için olduğunu belirtti.

Gümrük ve Sınır Korumadan sorumlu yerel liman müdürü Julio Caravia, bu durumun potansiyel tehlikelere yol açabileceğini vurgulayarak şunları söyledi:

"Yaban etinin ABD'ye getirilmesi potansiyel tehlikeleri beraberinde getiriyor. Ebola virüsü dahil olmak üzere çeşitli hastalıklara sebep olabilecek mikropları taşıyabilir."

Kaynak: Haberler.com