Alaşehirli 554 öğrenci AAT’yi gezdi Alaşehirli 554 öğrenci AAT’yi gezdi

Manisa'nın Sarıgöl İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, ilçenin ihtiyaçlarına yönelik kurslar açmaya devam ediyor. Sarıgöl Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından meslek yüksekokulu öğrencilerine yönelik ön lisans KPSS kursu açıldı. Sarıgöl Kredi ve Yurtlar Kurumunda açılan kursa 30 öğrenci katılım gösterdi. İlk kurs dersine Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Müdürü Ercan Oyan, Sarıgöl Halk Eğitimi Müdürü Hasan Oruç ve Sarıgöl ilçe Gençlik ve Spor müdürü Gökhan Yıldırım katıldı.

Sarıgöl Meslek Yüksekokulu Müdürü Ercan Oyan, "Öğrenciler için KPSS kursunun önemini vurgulayarak 1 Eylül 2024 yılında yapılacak sınav için öğrencilere başarılar diledi. Katkılarından dolayı Gençlik Spor Müdürü Gökhan Yıldırım ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Oruç'a teşekkür etti. 

320 saat sürecek olan kursta matematik, tarih, coğrafya, edebiyat dersleri verilecek.

Öte yandan Sarıgöl Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Klavye Teknikleri Kursu da açılarak 13 kursiyerler eğitime başladı. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hasan Tolan tarafından verilen ve 108 saat sürecek kursta kursiyerler 57 saat tuşları doğru kullanma 21 saat yazı yazma dersi alacak. Sarıgöl Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Oruç, "Bilgisayar kurslarımız vatandaşlarımız tarafından en fazla talep edilen kurslarımızın başında geliyor. Bilişim çağında bilgisayarın önemi çok büyük. Özellikle gençlerimizin talep ettiği bu kurs iş bulma konusunda kendilerine büyük bir fayda sağlayacaktır" dedi. 

Editör: Zerrin Ağar