Manisa TSO'dan açıklama geldi!

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu toplantısı öncesinde 3 ismin yönetim kurulu üyeliklerinin devamsızlık gerekçesiyle düşürüldüğü ortaya atılırken yaşanan olaylara dair yanıt Manisa TSO’dan geldi.

Manisa TSO'dan açıklama geldi!

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu toplantısı öncesinde 3 ismin yönetim kurulu üyeliklerinin devamsızlık gerekçesiyle düşürüldüğü ortaya atılırken yaşanan olaylara dair yanıt Manisa TSO’dan geldi.

28 Nisan 2021 Çarşamba 14:06
Manisa TSO'dan açıklama geldi!

İnternet haber sitelerinde yer alan haberlere yönelik açıklama yapan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye’deki 365 Oda ve Borsa gibi 5174 sayılı TOBB Kanununa tabidir. 5174 Sayılı Kanununun 96. maddesi ile Oda Muamelat Yönetmeliği’nin 25. Maddesi gereği (Toplantıya katılmamanın sonuçları; Madde 25 — Özürlü veya özürsüz olarak altı ay içinde yapılan toplantıların yarısından bir fazlasına katılmayan meslek komitesi, meclis, yönetim kurulu ve disiplin kurulu üyeleri ile şube meclisi ve şube yönetim kurulu üyeleri (Ek ibare:RG-20/1/2021-31370) organ kararı aranmaksızın üyelikten çekilmiş sayılır. Altı aylık süre, organ seçimlerinin kesinleştiği tarihten sonraki herhangi bir altı aylık zaman dilimi göz önünde bulundurularak hesaplanır.) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arkın Şıktaşlı, Yönetim Kurulu Üyeleri Akın Saadettin Gezgin ve Hüseyin Hasacar’ın meslek komitesi, meclis ve yönetim kurulu üyeliklerinden çekilmiş sayılmışlardır.” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın devamında şöyle denildi:

“İnternet haber sitelerine yansıyan ilgili haberlerde bahsedildiği gibi hiçbir hukuksuz işlem yapılmamıştır. Bu tür ithamlar asılsızdır ve gerçeği yansıtmamaktadır. Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Yılmaz kanunun kendisine vermiş olduğu yetkiyi kullanmıştır. Unutulmamalıdır ki; Hiçbir imza kanunun üzerinde değildir.

5174 Sayılı TOBB Kanunu ve Oda Muamelat Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereği meslek komitesi, meclis ve yönetim kurulu üyeliğinden çekilmiş sayılan isimlere bugüne kadar Odamıza yapmış olduğu hizmetlerden ve vermiş oldukları katkılardan dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

Yönetim Kurulumuza yedek üyelikten katılan Atilla Altuntaş, Mehmet Ali Ok ve Onur Taylan’a da yeni görevlerinde başarılar dileriz.

Odamız kurulduğu günden itibaren yapmış olduğu hizmetler, yaptığı projeler, kurduğu ve kuracak olduğu OSB’ler ile Türkiye’ye örnek olmuş bir kurumdur. Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşu olan Odamız üyelerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en üst seviyede hizmet verme noktasında gerekli hassasiyeti gösterip şeffaf bir anlayışla yoluna devam edecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112